Nākamgad Rīgas ielās sāk kursēt elektroautobusi

Nākamgad Rīgas ielās sāk kursēt elektroautobusi

Dažas no viedas valsts būtiskākajām īpašībām ir nodrošināt saviem iedzīvotājiem plašas mobilitātes iespējas un pilsētās integrēt dabai draudzīgus un ilgtspējīgus risinājumus. Elektrificēts sabiedriskais transports apvieno abas šīs kvalitātes un jau nākamgad aizvedīs Rīgu tuvāk viedpilsētas statusam, kad šeit sāks kursēt elektriskie autobusi.

Tieši pirms diviem gadiem Rīgā tika izmēģināts pirmais elektroautobuss. Toreiz tika plānots iepirkt kopumā 35 elektriskos autobusus, kurus vispirms paredzēts testēt pilsētas ielās un pēc tam nodot pilnvērtīgai pasažieru pārvadāšanai.

Pagājuši divi gadi, un šī gada nogalē Rīgas Satiksmes autobusu parks kļūs par 35 jauniem elektriskajiem autobusiem bagātāks.

Paredzēts, ka tie nomainīs ap 20 gadus nokalpojušos autobusus. 

Jaunie autobusi tiek ražoti Polijā. Rīgas Satiksmes rīkotajā konkursā par elektrisko autobusu un to rezerves daļu piegādi uzvarēja Solaris Bus & Coach, kas ir viens no Eiropas vadošajiem autobusu un trolejbusu ražotājiem. Ar šo kompāniju Rīgas Satiksme parakstīja līgumu par 35 elektroautobusu un to rezerves daļu piegādi, samaksājot 19,2 miljonus eiro bez PVN. Jāpiezīmē, ka šis projekts līdzfinansēts ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda atbalstu. 

Būtiski, ka šobrīd tiek lemts par vēl 17 elektrisko autobusu piegādi ar maksimālo līgumsummu 9,3 miljonu eiro apmērā bez PVN. Šo projektu, savukārt, līdzfinansētu ES Atveseļošanas fonds. 

Iegādājoties jaunos elektroautobusus, plānots sasniegt vairākus mērķus. Pirmkārt, būtiski mazināt sabiedriskā transporta negatīvo ietekmi uz vidi, gaisa kvalitāti. Otrkārt, uzlabot mobilitātes kvalitāti un komfortu, kas mudinātu iedzīvotājus biežāk pārvietoties ar sabiedrisko transportu. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!