No 1. aprīļa drīkstēs pārvietoties tikai ar reģistrētu elektroskrejriteni

No 1. aprīļa drīkstēs pārvietoties tikai ar reģistrētu elektroskrejriteni

Jau vairākus gadus norisinās aktīvas diskusijas par elektrisko skrejriteņu vietu satiksmē. Līdz šim likumā pieņemti vairāki grozījumi ar mērķi padarīt šo transportlīdzekļu izmantošanu drošāku gan pašam braucējam, gan saskarē ar citiem satiksmes dalībniekiem. Jaunākie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz, ka nereģistrēti elektroskrejriteņi no 1. aprīļa nedrīkstēs piedalīties ceļu satiksmē. 

Ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcijā” (CSDD) reģistrētiem elektroskrejriteņiem. Reģistrējot elektroskrejriteni, CSDD tam piešķir reģistrācijas numuru un izsniedz atbilstošu reģistrācijas uzlīmi izvietošanai redzamā vietā elektroskrejriteņa priekšpusē uz stūres statņa. Reģistrācijas uzlīme saturēs numurētu hologrāfisko pretviltošanas elementu. Tā jāsaņem arī tiem elektroskrejriteņiem, kuri reģistrēti CSDD līdz 2024. gada 1. janvārim.

Elektroskrejriteni ir iespējams reģistrēt attālināti e-CSDD vai klātienē CSDD klientu apkalpošanas centros.

Ja elektroskrejritenim nav sērijas vai produkcijas numura, elektroskrejriteņa reģistrāciju veic CSDD klientu apkalpošanas centrā, uzrādot elektroskrejriteni klātienē.

CSDD atgādina, ka elektroskrejriteņa izmantošanas nosacījumi Ceļu satiksmes likumā iekļauti jau 2021. gadā, kas noteica elektroskrejriteņa definīciju – elektroskrejritenis ir ar elektromotoru aprīkots transportlīdzeklis, kura konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums nepārsniedz 25km/h, kuram nav pedāļu, kurš paredzēts vienam cilvēkam un tas ir aprīkots ar stūri vai roku atbalstu, kas mehāniski savienots ar kāju atbalsta virsmu. Stājoties spēkā jauniem likuma grozījumiem, ceļu satiksmē no šā gada 1. aprīļa drīkstēs pārvietoties tikai ar reģistrētu elektroskrejriteni.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!