Par elektroauto iegādi visizlēmīgākie ir jaunieši

Par elektroauto iegādi visizlēmīgākie ir jaunieši

Šī gada 1. aprīlī Latvijā uzskaitē bija 1384 elektromobiļi. To skaitam ik gadu ir tendence pieaugt. Tomēr, apskatot, kādi vadītāji visbiežāk brauc un vēlas iegādāties elektrisko auto, izceļas tieši gados jauni cilvēki, kuri ir atvērtāki inovācijām un salīdzinoši biežāk pievēršas videi draudzīgam dzīvesveidam. Šo pieņēmumu ir apstiprinājusi Skandi Motors un pētījumu firmas Norstat veiktā aptauja, kurā noskaidrots, ka liela daļa respondentu vecumā no 18 līdz 29 gadiem tuvāko trīs gadu laikā plāno iegādāties elektroauto.

Pētījumā noskaidrots, ka ar elektrisko mašīnu piedāvājumu Latvijā iepazinusies nedaudz mazāk nekā trešdaļa aptaujāto jeb 28% Latvijas iedzīvotāju. Tajā pašā laikā lielais vairums no tiem vēl nav izvēlējies konkrētu modeli. Izlēmīgākie šajā ziņā ir iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kuri tuvāko trīs gadu laikā plāno iegādāties elektroauto.

Savukārt vairāk nekā pusi jeb 56% aptaujāto elektrisko mašīnu mudinātu iegādāties valsts piešķirts finansiāls atbalsts.  

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta ietvaros no 2022. līdz 2023. gada 31. decembrim paredz sniegt 4500 eiro lielu atbalstu  jauna elektroauto iegādei. 44% respondentu atklājuši, ka šis atbalsts, viņuprāt, ir pietiekoši liels, lai būtiski apsvērtu šāda auto iegādi. 

"Skandi Motors" elektroauto eksperts Vilnis Debesnieks norāda, ka pirmie elektroauto pircēji bija galvenokārt privātpersonas, kuras iegādājās šādu automašīnu tikai intereses pēc kā otro vai trešo auto ģimenē. Šobrīd elektroauto arvien biežāk izvēlas uzņēmumi konkrētu funkciju īstenošanai - piegādes veikšanai, kā koplietošanas transportu klientiem vai savam uzņēmumam kā mārketinga instrumentu. Tāpēc svarīgi, lai topošais atbalsts būtu pieejams ne tikai privātpersonām un valsts vai pašvaldību iestādēm, bet arī uzņēmumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!