Plānots paplašināt atbalsta programmu elektroauto un hibrīdauto iegādei

Plānots paplašināt atbalsta programmu elektroauto un hibrīdauto iegādei

Daudz tiek diskutēts par elektrisko transportlīdzekļu sniegtajiem ieguvumiem gan lietotājam, gan klimatam kopumā. Tiesa, pagaidām ne katrs šādu auto spēj iegādāties. Lai padarītu elektroauto un hibrīdauto iegādi finansiāli izdevīgāku, klimata un enerģētikas ministrija (KEM) pilnveido atbalsta programmu. Gan elektroauto, gan hibrīdauto iegādes iespējas tiks nodrošinātas plašākam atbalsta saņēmēju lokam, konkrētāk, arī daudzbērnu ģimenēm.

KEM norāda, ka jaunās izmaiņas attieksies uz jaunu vai lietotu elektroauto iegādi un jaunu hibrīdauto iegādi. Korekcijas atbalsta programmā plānots apstiprināt šī gada 3. ceturksnī,  savukārt līdz 4. aprīlim norit sabiedriskā apspriešana.

Pērnvasar veiktās aptaujas dati par elektromobilitātes veicināšanu daudzbērnu ģimenēs liecina, ka daudzbērnu ģimenēm ir liela interese iegādāties elektromobili vai hibrīdauto. 54% respondentu labprāt iegādātos šādu transportlīdzekli, ja būtu papildu atbalsts esošās atbalsta programmas ietvaros. KEM ministrs Kaspars Melnis norāda, ka

atbalsta programmas jauninājumi paredz, tostarp nodrošināt papildu atbalstu daudzbērnu ģimenēm septiņvietīgu elektroauto vai ārēji lādējamu hibrīdauto iegādei.

Plānotais atbalsts šāda veida jauniem transportlīdzekļiem būs 9000 eiro, bet septiņvietīgam lietotam elektroauto – 4500 eiro,

Programmas ietvaros KEM plāno palielināt atbalstu no 1000 eiro uz 2000 eiro par vecu transportlīdzekļu norakstīšanu, kuri darbināmi ar benzīnu, dīzeļdegvielu vai gāzi. Šis nosacījums attieksies uz visiem iedzīvotājiem, kuri iecerējuši iegādāties elektroauto vai hibrīdauto, nododot savu veco iekšdedzes dzinēja auto apstrādes uzņēmumam.

Esošā programma paredz to, ka kopš vecā transportlīdzekļa norakstīšanas dienas (pēc apstrādes uzņēmuma transportlīdzekļa likvidācijas sertifikāta izdošanas), iedzīvotājam sešu mēnešu laikā jāiegādājas viņa izvēlētais elektroauto vai hibrīdauto. Lai veicinātu elektromobiļu un hibrīdauto iegādi, KEM paredz sešu mēnešu vietā noteikt 12 mēnešu periodu.

Jāpiezīmē, ka atbalsta programma “Emisijas kvotu izsolīšanas instruments” (EKII) iedzīvotājiem ir pieejama no 2022. gada marta. Pa Latvijas auto ceļiem ripo vairāk kā 1550 elektroauto un hibrīdauto, kas divu gadu laikā iegādāti par EKII finansējumu 6,3 milj. eiro apmērā. Tie ir aptuveni 22% no kopējā elektroauto skaita Latvijā. Programma divu gada laikā ir sniegusi būtisku izrāvienu elektromobilitātes attīstībā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!