Rīgas ielās izmēģina pirmo elektroautobusu

Rīgas ielās izmēģina pirmo elektroautobusu

Dažas no viedas valsts būtiskākajām īpašībām ir nodrošināt saviem iedzīvotājiem plašas mobilitātes iespējas, kā arī pilsētās integrēt dabai draudzīgus un ilgtspējīgus risinājumus. Elektrificēts sabiedriskais transports apvieno abas šīs kvalitātes, un jau pavisam drīz aizvedīs Rīgu mazliet tuvāk viedas pilsētas statusam. Ziņots, ka galvaspilsētas ielās šajā nedēļā testa režīmā sāk ripot pirmais elektriskais autobuss. 

Kopumā plānots iepirkt 35 elektriskos autobusus, kurus pirms tam izmēģinās pilsētas ielās, lai tuvā nākotnē tie pievienotos citiem elektroauto, kas lēnām piepilda Rīgas ielas. Pagaidām galvaspilsētā kursē viens elektrisks autobuss, ko izmēģina 12. maršruta autobusa šoferis. Viņš norāda, ka kopumā būtiskas atšķirības, salīdzinot ar parastajiem autobusiem, nav ievērojis. Arī vizuāli salons daudz neatšķiras. 

Pirms iedzīvotājiem piedāvāt pārvietoties ar elektriskajiem autobusiem, tie vispirms jāizmēģina un jāizstestē Rīgas ielās. Līdz šim savus autobusus testa braucieniem ir piedāvājuši pazīstamie ražotāji Scania un Solaris. Šo uzņēmumu braucamie atšķiras galvenokārt ar izmēriem. Scania ražotie ir 12 metrus gari, savukārt Solaris elektriskie autobusi sasniedz 18 metrus. 

Zināms, ka pirmajā iepirkumā Rīgas dome par 20 miljoniem eiro plāno iegādāties 35 elektriskos autobusus, taču tas tik drīz nenotikšot.

Rīgas Satiksme valdes loceklis Andris Lubāns skaidro, ka šādu autobusu ražošana un piegāde aizņem daudz laika. Arī pati iepirkuma procedūra nenotiek tik ātri. Plānots, ka iepirkuma procedūra un līguma parakstīšana ar piegādātājiem tiks uzsākta šī gada beigās vai nākamā gada sākumā. Ja viss noritēs kā paredzēts, pirmā elektrisko autobusu piegāde varētu notikt no 2022. gada beigām līdz 2023. gada sākumam. 

Tikmēr jaunā elektriskā autobusa testēšana Rīgas ielās turpināsies nākamās divas nedēļas. Šajā laikā galvenais uzdevums ir atrast labāko risinājumu uzlādes staciju izvietojumam. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!