Rudenī Viļņas ielās ripos videi draudzīgāks sabiedriskais transports

Rudenī Viļņas ielās ripos videi draudzīgāks sabiedriskais transports

Gāzu izmešu samazināšana ir viens no aktuālākajiem un būtiskākajiem mērķiem, ko tuvākajos gados nolēmusi sasniegt ikviena vieda valsts. Latvija aktīvi “izmēģina roku” bezpilota elektrisko autobusu testos un pilsētu ielās iespējams vizināties ar pirmajiem elektriskajiem autobusiem. Arī Lietuva paspērusi soli tuvāk šī mērķa sasniegšanā, iegādājoties pirmos piecus elektriskos autobusus, kas Viļņas centra ielās ieripos līdz ar rudens iestāšanos.

Autobusi, kas reizē padarīs pilsētas gaisu maķenīt tīrāku un atjaunos Viļņas autobusu parku, iegādāti par nedaudz vairāk kā 1,5 miljoniem eiro. Tie ir 5,8 metrus gari un lieliski piemēroti Viļņas šauro vecpilsētas ieliņu izbraukāšanai. Ar vienu uzlādi šie spēkrati pilsētas centrā un tā tuvumā būs spējīgi nobraukt līdz pat 180 kilometriem. Zināms arī tas, ka viens elektriskais autobuss spēs kopumā uzņemt 23 pasažierus, kā arī vienu pasažieri ar īpašām vajadzībām.

Sakārtots, moderns un videi draudzīgs sabiedriskā transporta parks ir viena no Viļņas pašvaldības prioritātēm tuvākajos gados.Viļņas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Vilniaus viešasis transportas” ģenerāldirektors Rimants Markausks uzsvēra, ka -

līdz nākošajam gadam Viļņā vairs nekursēs autobusi, kas kalpojuši ilgāk par septiņiem gadiem.

Līdz ar to tiks nodrošināta arī pakāpeniska pāreja uz hibrīdautobusiem un elektriskajiem autobusiem.

Jāpiebilst, ka Vilniaus viešasis transportas jau pirms pāris mēnešiem parakstījis līgumu par autobusu un to uzlādes iekārtu piegādi ar konsorciju, kurā apvienojušies Lietuvas uzņēmums “TM Service” un Turcijas autobusu ražotājs “Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!