Latvijā pirmo reizi dāvanas piegādātas pa gaisu - bez Ziemassvētku vecīša palīdzības

Latvijā pirmo reizi dāvanas piegādātas pa gaisu - bez Ziemassvētku vecīša palīdzības

Teju ikkatrā Ziemassvētku filmā Salatētis ir galvenais dāvanu piegādātājs, kurš ar lidojošu ziemeļbriežu palīdzību apdāvina paklausīgākos bērnus. Taču, kurš varēja iedomāties, ka kādudien tik tiešām Ziemassvētku dāvanas mums kāds piegādās pa gaisu? Jā, savas korekcijas Ziemassvētku svinēšanas tradīcijās ienes arī tehnoloģijas - ar dronu starpniecību pirmo reizi dāvanas Latvijā nosūtītas pa gaisu. 

Šajos Ziemassvētkos Latvijā veikta pirmo dāvanu piegāde pa gaisu - ar šādu paziņojumu nācis klajā telekomunikāciju uzņēmums Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Misija, kuras mērķis bija piegādāt LMT sarūpētās planšetes Siguldas sociālās aprūpes centra “Allaži” un Cēsu pilsētas pansionāta iemītniekiem, tika paveikta ar bezpilota lidaparātu jeb dronu palīdzību. Projekta realizācijā sadarbojās trīs uzņēmumi - LMT, SPH Engineering un DPD Latvija. Skaidrots, ka drona lidojums un dāvanu piegāde veikta ārpus tiešas pilota redzamības, un vadībā bija jāpaļaujas uz mobilo sakaru tīklu.

Nozīmīgu artavu projektā ielika uzņēmums SPH Engineering, ar kura izstrādāto dronu vadības programmatūru "UgCS" bija iespēja izveidot jau iepriekš noteiktu maršrutu sūtījumu piegādēm. 

Ir diezgan skaidrs, ka nākotnē preču piegādēs bezpilota lidaparātiem būs nozīmīga loma. Šobrīd šādus pakalpojumus pasaulē sāk lēnām attīstīt, vienlaikus izmēģinājumus bieži vien ierobežo normatīvie akti, kas paredz, ka dronu var vadīt tikai tiešā redzamībā. Tā kā šoreiz šādas dāvanu piegādes tika veiktas eksperimenta nolūkos, atļauja tika saņemta. 

LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis uzsver, ka drona izmantošana sūtījumu piegādei esot lielisks piemērs tam, kā tehnoloģijas kalpo cilvēkam. Viņš piebilst, ka LMT kopā ar starptautiskajiem partneriem pašreiz cītīgi strādā pie tā, lai ar mobilo sakaru tīkla palīdzību veicinātu drošu attālinātu dronu vadību ārpus redzamības zonas. Savukārt DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants atklāj, ka saredz nozīmīgu potenciālu sūtījumu piegādēm ar dronu starpniecību - tas esot ne tikai dabai draudzīgāks piegādes veids, bet arī ļautu sūtījumus nogādāt krietni ātrāk. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!