Skandināvijā strauji pieaug elektroauto īpatsvars

Skandināvijā strauji pieaug elektroauto īpatsvars

Elektrisko transportlīdzekļu sniegtās priekšrocības pamazām novērtē visā pasaulē. Arī Latvijā šādu spēkratu īpatsvars palielinās, tuvojoties pustūkstoša atzīme un pēdējā gada laikā pieaugot par 42%. Tikmēr Skandināvijas valstīs elektroauto skaits pēdējos gados aug kā sēnes pēc lietus. Piemēram, Norvēģijā jūnijā mēnesī vien piereģistrēti teju 15 000 elektriskie spēkrati, turklāt lielo vairumu no tiem veido tieši zīmola “Tesla” automobiļi.

Šī gada marta beigās Norvēģijā kopumā reģistrēti gandrīz 323 tūkstoši elektrisko transportlīdzekļu. No tiem lielāko daļu jeb 221,5 tūkstoši sastādīja pilnībā elektriskās automašīnas, taču atlikušie nedaudz vairāk kā 101 tūkstotis spēkratu bija hibrīdauto, kas darbojas gan ar elektrību, gan degvielu.

Salīdzinot, piemēram, ar 2017. gadu, elektrisko transportlīdzekļu skaits Norvēģijā pieaudzis par 30%.

Izskatās, ka elektroauto bums Skandināvijā, īpaši Norvēģijā, tikai uzņem apgriezienus.

Šī gada jūnijā vien jaunu elektrisko transportlīdzekļu skaits Norvēģijā pieauga par 14 789 automašīnām. Zīmīgi, ka lielu daļu jeb 3760 no svaigi piereģistrētajām elektriskajām mašīnām veidoja Teslas automobiļi, no kuriem 2999 bija Tesla Model 3. Otrs iecienītākais elektrisko auto zīmols norvēģu vidū jūnijā bijis Volkswagen, kas papildinājis Norvēģijas satiksmi par 1825 jauniem elektromobiļiem. Toyota ar 1750 auto ierindojās trešajā vietā. Šie trīs zīmoli bijuši izteiktā vadībā, salīdzinot ar pārējiem, kas palika aiz pirmā trijnieka. Piemēram, BMW  ar 800 auto jūnijā bijis ceturtais pirktākais elektroauto zīmols Norvēģijā. Savukārt piektajā vietā ar 733 reģistrētiem elektriskajiem auto ierindojās Audi.

Jāpiebilst, ka 2016. gadā Norvēģija nāca klajā ar paziņojumu, ka līdz 2025. gadam plāno aizliegt visu ar benzīnu un dīzeļdegvielu darbināmu transportlīdzekļu pārdošanu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!