Solis tuvāk viedākai transporta sistēmai

Solis tuvāk viedākai transporta sistēmai

Latvijas Mobilais telefons (LMT) sadarbībā ar vairākiem partneriem, tostarp Satiksmes Ministriju, Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko Universitāti, VAS “Elektroniskie sakari”, “Microsoft”, “dots.” un citiem nodibinājis Starptautiskās Inteliģento transporta sistēmu (ITS) asociācijas Latvijas organizāciju.

Organizācijas izveides mērķi galvenokārt bija nodrošināt Latvijas līdzdalību savienoto auto tehnoloģiju sistēmā, kā arī veicināt valsts konkurētspēju un starptautisku atpazīstamību nozares ietvaros.

Organizācijas izveide dos iespēju Latvijai oficiāli piedalīties risinājumu izstrādē, kas saistās ar inteliģento transporta jomu, piemēram, savienotie auto, digitālie ceļi un citu viedu un ilgtspējīgu mobilitātes risinājumu izveidē. Atbilstošai tiesiskā regulējuma un piemērotai šo risinājumu vides tapšanai bija nepieciešams izveidot starptautiska mēroga sistēmu, kura apvienotu dažādu nozaru speciālistus. Piemēram, telekomunikāciju operatorus, datu platformu speciālistus, auto un sensoru ražotājus, programmatūras izstrādātājus, ceļa infrastruktūras attīstītājus un citus, kuru pienesums inteliģentās transporta sistēmas attīstībā ir būtisks un neaizstājams.

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka Latvijai inteliģento transporta sistēmas jomā ir liels potenciāls. Viņš arī uzsver, ka

Latvijas ITS asociācija plānota kā vienots piekļuves punkts lokāliem un Eiropas mēroga mobilitātes projektiem, pieredzes apmaiņai un partnerībai.

Jānorāda, ka Eiropas mērogā sadarbībā ir apvienojušās jau 27 ITS asociācijas. Latvija līdz šim bija viena no retajām, kur šāda asociācija vēl nebija izveidota. Taču jāpiebilst, ka gluži bez progresa viedā transporta jomā Latvija arī nav. Visu trīs Baltijas valstu ministri šī gada septembrī parakstīja vienošanos par digitālā ceļa izveidi no Tallinas līdz Viļņai. Lielu soli mobilo sakaru operators LMT bija spēris arī šī gada vasarā, kad iestājās starptautiskajā 5G Automotive asociācijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!