Tesla automašīnas tagad iespējams pasūtīt arī Latvijā

Tesla automašīnas tagad iespējams pasūtīt arī Latvijā

Tehnoloģiju entuziasta un vairāku uzņēmumu vadītāja Īlona Maska autobūves kompānija Tesla saņēmusi visas nepieciešamās atļaujas, lai varētu uzsākt mašīnu ražošanu Eiropā jaunajā Berlīnes rūpnīcā, kur sākotnēji tiks likti kopā Model Y un Model 3 modeļi. Visticamāk, tas ir iemesls, kāpēc Tesla automašīnas un konkrēti šie modeļi tagad pieejami pasūtīšanai arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Uz Latvijas ceļiem Tesla automašīnas var redzēt arvien biežāk. Taču līdz šim nebija tās Latvijā oficiāli pasūtīt nevarēja. Interesentiem, lai iegādātos šo auto, bija jāvēršas pie starpniekiem vai pašiem kaut kā tas jāatgādā no ārzemēm. Šobrīd pirmos divus modeļus - Model Y un Model 3 - Latvijā var pasūtīt un, domājams, ar laiku izvēle šajā ziņā tiks paplašināta. Tikmēr Igaunijā, piemēram, jau tagad ir iespējams pasūtīt ne vien šos, bet arī Model S un Model X Tesla auto modeļus.

Būtiski, ka, lai uzsāktu šo elektroauto ražošanu Eiropā, Tesla bija jāiziet cauri ilgam procesam, izpildot visas nepieciešamās prasības un saņemtu vajadzīgās atļaujas. Vairākus mēnešus prasīja atļaujas saņemšana, kas apstiprina, ka uzņēmums izpildījis visas prasības, kas attiecas uz vidi. Pēc tam apstiprinājums saņemts arī ražošanas uzsākšanai.

Lai varētu uzsākt automašīnu ražošanu Berlīnes rūpnīcā, Tesla vajadzēja izpildīt kopumā ap 400 dažādus nosacījumus un prasības. 

Tā kā arī Latvijā tagad iespējams pasūtīt Tesla automašīnas, aizvien aktuālāks kļūst jautājums par elektroauto remonta iespējām. Pagaidām Latvijā darbojas pāris elektroauto servisi, kas specializējušies arī Tesla auto remontā. Taču oficiāla uzņēmuma servisa pie mums vēl nav, kā arī aktuāls paliek jautājums, kad tiks atvērta Tesla pārstāvniecība Latvijā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!