Uber un Volvo nākošgad uzsāks pašbraucošo auto testus

Uber un Volvo nākošgad uzsāks pašbraucošo auto testus

Viedo tehnoloģiju straujā attīstība ar katru dienu liek būt jo pārliecinātākiem par to, ka jau pavisam drīz satiksmi pilsētās kontrolēs gudrie risinājumi un pa ielām trauksies pašbraucošie auto. Autonomo transportlīdzekļu radīšana ir viens no auto koncernu apjomīgākajiem mērķiem. Arī Volvo iet šī mērķa virzienā un, sadarbojoties ar Uber, jau nākošgad veiks pašbraucošo auto testus.

Pēc ziņu vietnes "Digital Trends" sniegtās informācijas - autobūves kompānija "Volvo" sadarbībā ar transporta tehnoloģiju kompāniju "Uber" 2020. gadā plāno sākt Volvo markas pašbraucošo automašīnu testus. Plānots, ka Uber šajā savienībā parūpēsies par sensoru sistēmu, kas automašīnai palīdzēs veiksmīgi un bez avārijām nokļūt galapunktā.

Testēšanai Volvo izmantos otrās paaudzes modeli XC90.

Redzamākais elements, kas atšķirs šī modeļa parasto versiju no pašbraucošā auto, ir pie jumta reliņiem piestiprināta aparatūra – pašbraucošā sistēma.

Tā ir Uber radīta tehnoloģija, kas satur autonomam transportlīdzeklim tik ļoti nepieciešamos sensorus. Šie sensori, savukārt, nodod braukšanai vajadzīgos datus par, piemēram, satiksmi uz ceļa un šķēršļiem borta vadības ierīcei, kas atrodas automašīnā. Pārstāvji no Uber uzsvēra, ka uzņēmuma radītā pašbraucošā sistēma ar sensoru palīdzību ļauj droši pārvietoties gan pilsētvidē un lauku teritorijās, gan arī pa automaģistrālēm.

Pirms jebkādas programmatūras palaišanas, koda iestrādes automašīnā un galu galā autonomā transportlīdzekļa nonākšanas satiksmē, nepieciešams iziet apjomīgu procesu, kas ietver virkni simulāciju un pēc tam testu veikšanu. Kā norādīts Uber un Volvo sadarbības gadījumā - ar pašbraucošo Volvo XC90 modeli tiks izpildīti vairāk kā 70 dažādu testu, kas ir jānokārto bez drošības problēmām. Pagaidām šis auto vēl nav izgājis cauri visam virtuālās simulācijas procesam.

Kā uzsvēruši pārstāvji no Uber – jau 2020. gadā ir mērķis šīs automašīnas iepazīt satiksmē un uzsākt pirmos Volvo XC90 pašbraucošo auto testus.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!