Vairāk nekā puse elektroauto lietotāju neplāno atgriezties pie iekšdedzes dzinējiem

Vairāk nekā puse elektroauto lietotāju neplāno atgriezties pie iekšdedzes dzinējiem

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistika rāda, ka šī gada aprīlī Latvijā bija reģistrēti 6873 vieglie elektroauto, kas ir par 57% vairāk nekā 2023. gada aprīlī, un šāda izaugsmes dinamika saglabājas kopš 2020. gada. Vienlaikus energokompānijas Enefit un pētījumu centra Norstat rīkotajā aptaujā noskaidrots, ka vairāk nekā puse elektroauto lietotāju neplāno atgriezties pie iekšdedzes dzinējiem. 

Latvijas elektroauto īpašnieki novērtē videi draudzīga transporta sniegtos praktiskos ieguvumus, ko pierāda fakts, ka

54% elektroauto lietotāju atzinuši, ka, ja būtu jāiegādājas jauns auto, viņi atkal izvēlētos elektroauto.

Vienlaikus aptaujas dalībnieki iezīmējuši vairākus izaicinājumus, ar ko nākas saskarties ikdienā. Viens no lielākajiem - nepietiekamas uzlādes iespējas ikdienā, kas aktualizē nepieciešamību mērķtiecīgāk attīstīt uzlādes tīklu visā Latvijā un to stratēģiski veicināt arī valsts mērogā.

Galvenie ieguvumi, kurus saskata elektroauto lietotāji, ir zemāki ekspluatācijas izdevumi jeb izmaksas par nobraukto attālumu, remontu, ceļu nodokļa atlaides utml. (61%), bezmaksas autostāvvietas (54%) un iespēja pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām, izvairoties no sastrēgumiem un ietaupot laiku (48%). Gandrīz trešajai daļai aptaujāto jeb 31% izdarīt izvēli par labu elektroauto likusi interese par modernajām tehnoloģijām. 

Savukārt kā būtiskākās neērtības elektroauto lietošanā aptaujātie min nepieciešamību plānot auto uzlādi garāku pārbraucienu laikā (63%), samazinātu vai mainīgu baterijas kapacitāti atkarībā no augstas vai zemas gaisa temperatūras (51%) un nepietiekamu publiskās uzlādes infrastruktūru (34%). Teju katrs piektais minējis, ka trūkst iespēju ierīkot privātu lādētāju pie sava mājokļa. Kopumā 58% aptaujāto savus elektroauto uzlādē mājās, 43% – publiskajās uzlādes stacijās, bet gandrīz trešdaļai ir pieejamas uzlādes iespējas darbavietās.

Jāpiezīmē, ka aptauja veikta šī gada martā, aptaujājot Latvijas elektroauto lietotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!