Volkswagen papildinās elektrisko uzlādes staciju klāstu Latvijā

Volkswagen papildinās elektrisko uzlādes staciju klāstu Latvijā

Elektrisko transportlīdzekļu (ETL) skaits pasaulē un arī Eiropā strauji pieaug. Arī Latvijā, kaut arī salīdzinoši lēnāk, tiek izzināts elektrisko auto tirgus, ik pa laikam satiksmē pamanot kādu videi draudzīgāku transportlīdzekli. Pašreiz e-mobi tīklā darbojas 72 elektromobiļu uzlādes stacijas visā Latvijā. Tikmēr autobūves uzņēmums “Volkswagen” skaidri saskata elektroauto potenciālu, tuvākajos gados izveidojot paprāvu ETL uzlādes tīklu visā Eiropā, tostarp arī Latvijā.  

Ar mērķi panākt straujāku e-mobilitātes attīstību, tostarp sekmēt elektrisko transportlīdzekļu īpatsvara pieaugumu, autobūves koncerns "Volkswagen" nolēmis investēt 250 miljonus eiro, lai papildinātu ETL uzlādes vietu skaitu Eiropā. Līdz 2025. gadam uzņēmums kopumā cer izveidot 36 000 uzlādes staciju, no kurām trešo daļu radīs pats Volkswagen.

Zināms, ka primāri jaunās uzlādes stacijas tiks veidotas Volkswagen rūpnīcu tuvumā, kā arī pie dīleriem lielākajās Eiropas pilsētās.

Tāpat uzņēmums plāno izvērst savu darbību arī pie automaģistrālēm, dodot iespēju veikt sava elektriskā transportlīdzekļa uzlādi tiem, kas devušies garos pārbraucienos. Šajās vietās Volkswagen jau līdz nākošajam gadam uzstādīs 400 ātrās ETL uzlādes stacijas. Zināms, ka arī gan Baltijas reģions, gan Latvijas lielākie un nozīmīgākie autoceļi tiks pie šāda infrastruktūras papildinājuma. Pa divām ātrās uzlādes stacijām tiks Latvija un Igaunija, taču Lietuvā Volkswagen vadībā līdz 2020. gadam tiks uzstādītas trīs ETL uzlādes stacijas. Katrā no tām būs divas līdz 12 uzlādes vietas, kas ļaus vienlaicīgi savus spēkratus “pabarot” pat 12 ETL īpašnieku. Volkswagen vārda nesējs Baltijas valstīs Justs Nekrošus uzsvēra, ka jaunās stacijas būs krietni jaudīgākas par pašreiz esošajām. Tajās paredzēta vieta apjomīgākiem akumulatoriem, kas ļaus ātri uzlādēt jaudīgākus transportlīdzekļus.

Volkswagen zīmola valdes loceklis Tomass Ulbrihs norādījis, ka mūsdienās, tehnoloģijām strauji attīstoties, elektrisko transportlīdzekļu uzlāde nedrīkst būt sarežģītāks process par viedtālruņa uzlādi. Viņš piebilda, ka, lai to panāktu, nepieciešams uzstādīt vēl vairāk ETL uzlādes staciju sabiedriskās vietās, kā arī jāparedz vienkāršāki noteikumi to uzstādīšanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!