200 Latvijas sievietes šoruden uzsāk apmācības IT programmā Work in Tech

200 Latvijas sievietes šoruden uzsāk apmācības IT programmā Work in Tech

Šomēnes 200 Latvijas sievietes uzsākušas bezmaksas apmācības Google veidotajā apmācību programmā Work in Tech. To jau trešo reizi īsteno biedrība Riga TechGirls, lai palīdzētu sievietēm apgūt IT pamatprasmes un veicinātu pārkvalificēšanos. Mācības ir trīs mēnešus ilgas, un programmas absolventēm tiks nodrošināts atbalsts un konsultācijas atbilstoša darba atrašanai nozarē.

Apmācību programma Work in Tech paredzēta sievietēm, kuras vēlas iegūt kvalifikāciju IT nozarē, kā arī uzsākt vai turpināt darbu ar IT saistītā jomā. Kopumā programmu līdz šim beigusi 121 dalībniece. Vairāk nekā puse no viņām pēc mācībām ir mērķtiecīgi devušās tālāk IT nozarē, uzsākot darba gaitas tajā vai turpinot apmācības programmēšanā.

Šoruden apmācībām pieteikušās sievietes vecumā no 18 līdz 60 gadiem, taču lielākā interese vērojama 31–35 gadu vecumā. Lielākā daļa jeb 67% no dalībniecēm jau ir ieguvušas augstāko izglītību un līdz šim strādājušas ļoti dažādās jomās. Riga TechGirls valdes locekle Līna Marta Sarma norāda, ka IT nozarē līdztekus tehniskajām zināšanām ne mazāk svarīga ir emocionālā inteliģence, ko dēvē par soft skills. Tāpēc

ikviena sieviete ar jebkādu dzīves un profesionālo pieredzi var attīstīt savu karjeru vai pilnībā pārkvalificēties IT virzienā.

Apgūstot mācību programmu, dalībnieces varēs darboties tādās profesijās kā sistēmu analītiķe, IT atbalsta speciāliste, datubāzu administratore, IT tehniķe, datoru speciāliste u.c.

Sertificēto programmu Work in Tech izstrādājis uzņēmums Google ar Coursera. Programmas dalībniecēm tiek nodrošināta piekļuve virknei praktisku uzdevumu, dodot iespēju apgūt IT sistēmu izveides un atbalsta funkcijas vidē, kas ļoti līdzīga reālās dzīves situācijām un ir nozīmīga veiksmes atslēga darbam IT vidē. 

Sievietes, kuras līdz šim apguvušas programmu Work in Tech, kā lielāko ieguvumu izceļ labu zināšanu bāzi par IT infrastruktūru un operētājsistēmām, kā arī pārliecību par saviem spēkiem, mainot nozari un apgūstot pilnīgi jaunu jomu. Tāpat svarīgs bijis iedrošinājums un iespēja uzzināt citu cilvēku pieredzi un ceļu uz IT uzņēmumiem – gan veiksmes, gan neveiksmes, savukārt kursa saturs palīdzējis saprast, kura IT joma patīk un padodas vislabāk.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!