Atklāta Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka

Atklāta Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka

Ar mērķi saglabāt kultūras un vēsturisko mantojumu daudzviet pasaulē gan bibliotēkas, gan muzeji digitalizē savas kolekcijas, tādējādi arī nodrošinot to plašāku pieejamību. Līdzīgu iemeslu dēļ vakar, 26. oktobrī, atklāta Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka, kur vienuviet digitālā formātā pieejami vairāki miljoni satura vienību. 

Digitālajā bibliotēkā pieejami materiāli no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, muzejiem, citām bibliotēkām un reģionu arhīviem. Vienuviet iespējams apskatīt dažādas digitālo materiālu kolekcijas, piemēram, “Zudusī Latvija”, “Dziesmu svētku krātuve”, “Rainis un Aspazija”, “Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti” un citas. Kopumā digitālajā bibliotēkā pieejami teju 4,9 miljoni digitalizētu periodisko izdevumu, 267 tūkstoši grāmatu, 1,2 miljoni attēlu, 41 tūkstotis karšu, teju 265 tūkstoši skaņu un video ierakstu, kā arī gandrīz visi laikraksti, vēstules, rokraksti, nošu partitūras. 

Vietnes saturs bibliotēkas virtuālajos plauktos salikts septiņu gadu garumā, un tiks papildināts.

Lielu daļu no tā līdz šim varēja skatīt dažādos interneta resursos un vietnēs, tostarp periodika.lv, zudusilatvija.lv. Tagad viss šis saturs pieejams vienuviet digitālajā bibliotēkā. 

Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce, atklājot Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku, uzsver, ka kultūras saglabāšana digitālā formātā dod iespēju tai pastāvēt pāri laikiem un robežām, kā arī kariem un dabas stihijām. Tāpat šādā veidā tiks nodrošināta lielāka piekļuve saturam ikvienam interesentam, ieskaitot gan pašmāju un ārzemju pētniekus, gan skolēnus. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!