Eiropā ēdiena piegādes sāks nodrošināt 5G dronu flote

Eiropā ēdiena piegādes sāks nodrošināt 5G dronu flote

Viena no jomām, ko tehnoloģijas maina īpaši strauji, ir ēdiena piegāde. Kamēr Latvijā un Eiropā to dara kurjeri, aizokeāna zemēs jau pāris gadus ēdiena piegādē sāk iesaistīt dronus. Šādā veidā maltīte līdz klientam nonāk krietni ātrāk un arvien biežāk - bez starpgadījumiem. Mācoties no šīs pieredzes, Tele2 sadarbībā ar tirdzniecības platformu foodora paziņojuši, ka kļūs par pirmajiem Eiropā, kuri uzsāks ēdiena piegādes ar droniem. 

Ēdiena piegādes tiks īstenotas, izmantojot lietu internetu un ar 5G savienotus dronus. Klients maltīti saņems uz norādīto adresi, un ēdiens ar vada palīdzību tiks nolaists lejā. Pirmās šāda veida ēdiena piegādes tiks izmēģinātas Stokholmas apkārtnē. 

Runājot par risinājuma darbību, tirdzniecības platforma foodora ir izveidojusi speciālu dronu floti, kas, izmantojot Tele2 5G internetu, sniegs ātru un efektīvu maltītes piegādi klientiem no dažādiem restorāniem un kafejnīcām.

5G tehnoloģijai šajā procesā ir būtiska nozīme, jo tā nodrošinās īsāku dronu reakcijas laiku, kā arī ļaus sūtīt un saņemt liela apjoma datus.

Ēdienu piegādē ar droniem ne mazāk svarīgs partneris ir uzņēmums Aerit, kas ir nozares līderis dronu izstrādē un nodrošinās uzlabotus lidaparātus, kuri tiks integrēti foodora tehnoloģiju platformā. 

Ēdienu piegāde ar droniem ir ne tikai inovatīvs risinājums ēdināšanas nozarē, bet arī sniedz virkni ieguvumu. Bez jau augstāk minētajiem būtiski norādīt, ka šāda veida maltītes piegāde ir gudra un ilgtspējīga. Šie ēdiena piegādes droni rada vien divus gramus CO2 uz vienu kilometru. Salīdzinājumam ēdiena piegāde ar benzīna vai dīzeļdegvielas transportlīdzekļiem rada pat 140 gramus CO2 uz vienu kilometru. Tāpat pluss ir tāds, ka droni spēs piegādāt ēdienu arī lietū, sniegā un stipra vēja apstākļos. 

Jāpiezīmē, ka pirmās ēdiena piegādes ar droniem plānotas maijā. Maksimālais piegādes svars šiem lidaparātiem ir 4 kg un to maksimālais piegādes diapazons sasniegs 12 km. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!