Eiropas Komisija plāno ieviest digitālo autovadītāja apliecību

Eiropas Komisija plāno ieviest digitālo autovadītāja apliecību

Turpinoties aktīvam ceļam pretī digitalizācijai, jau vairākus gadus Eiropas Savienības (ES) līmenī bijis aktuāls jautājums par digitālajām autovadītāja apliecībām, kas nu iegājis nākamajā fāzē. Aizvadītajā nedēļā Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar jauniem priekšlikumiem, kas ļaus uzlabot ceļu satiksmes drošību ES dalībvalstīs. Tāpat Komisija dalījusies ar ierosinājumiem saistībā ar autovadītāja apliecībām, tostarp plāniem ieviest visās bloka valstīs derīgu digitālo autovadītāja apliecību. 

Pērn uz ES ceļiem gāja bojā vairāk nekā 20 000 cilvēku. Lielākā daļa no tiem bija neaizsargātākie ceļu satiksmes dalībnieki: gājēji, velosipēdisti un motorolleru, motociklu vadītāji. Paredzēts, ka jaunie noteikumi uzlabos visu satiksmes dalībnieku drošību uz ceļiem, kā arī palīdzēs sasniegt ES mērķi - līdz 2050. gadam uz Eiropas ceļiem nebūs neviena satiksmes negadījumos bojāgājušā. Lai šo mērķi sasniegtu, ES jauno noteikumu ieviešanā fokusēsies tieši uz neaizsargātāko ceļu satiksmes dalībnieku drošību. Tāpēc jaunie ierosinājumi paredz, ka, piemēram, divus gadus pēc vadītāja apliecības izsniegšanas tiks noteikts pārbaudes periods, kura laikā jaunais autovadītājs nedrīkstēs atrasties pie stūres nekādā alkohola reibumā. 

Kas attiecas uz vadītāja apliecībām, lai vienkāršotu to atzīšanu starp dalībvalstīm, Komisija ierosinājusi ieviest digitālu vadītāja apliecību.

Šāda formāta vadītāja apliecība sniegs vairākas priekšrocības, tostarp tās nomaiņa un atjaunošana būs daudz vienkāršāka, jo visas nepieciešamās darbības būs paveicamas tiešsaistē.

Tāpat, izmantojot digitālo vadītāja apliecību, arī sodīšana par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem visās ES dalībvalstīs būs ātrāka un vienkāršāka. 

Jāpiezīmē, ka jaunie noteikumi par ceļu satiksmes drošību ES valstīs vēl nav oficiālie stājušies spēkā. Lai tas notiktu, tos vēl jāizskata Eiropas Parlamentam un Eiropas Padomei. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!