ES nepieciešami ap 300 miljardi eiro, lai pilnībā spētu izmantot 5G sniegtās iespējas

ES nepieciešami ap 300 miljardi eiro, lai pilnībā spētu izmantot 5G sniegtās iespējas

Lai arī teorētiski 5G Latvijā ienāca 2019. gada 19. jūlijā, un līdz šim tam nepieciešamā infrastruktūra parādījusies jau vairākās Latvijas pilsētās, joprojām šim jaunās paaudzes mobilajam tīklam trūkst pielietojuma. Tāpat 4G arvien tiek uzskatīts par pietiekoši labu esam. Vienlaikus jauns ziņojums norāda uz to, ka Eiropas Savienībai (ES) nepieciešami 300  miljardi eiro, lai pilnībā varētu izmantot 5G mobilā tīkla sniegtās priekšrocības. 

Telekomunikāciju nozares organizācija ETNO savā jaunākajā ziņojumā norādījusi, ka Eiropai tuvāko četru gadu laikā būtu jāveic 300 miljardus eiro lieli ieguldījumi 5G mobilajā tīklā, lai varētu realizēt tā sniegtās iespējas, kas īpaši attiecas uz sociālekonomikas jomu. Tāpat arī norādīts, ka tikai

5G var radīt gan ikgadēju IKP pieaugumu 11 miljardu eiro apmērā, gan arī līdz 2024. gadam 2.4 miljonus jaunu darbavietu.

Tas būtiski varētu veicināt ES valstu ekonomisko atveseļošanos pēc pandēmijas radītajām sekām. 

Ziņojumā arī teikts, ka paralēli tam uzlabotie mobilie tīkli varētu veicināt jaunu profesiju rašanos, viedo pilsētu lietojumprogrammu izveidi, kā arī samazināt oglekļa emisijas. Vienlaikus ETNO brīdina, ka “optimālā 5G scenārija sasniegšanai” ir nepieciešami pat 150 miljardi eiro. Tikpat liela summa ir vajadzīga, lai uzlabotu fiksēto infrastruktūru, kas sniegtu datu pārraidi ar ātrumu līdz 1Gb/sek. 

Organizācija uzskata, ka -

paralēli tam jādomā arī par vispārējo digitālo prasmju celšanu gan skolu, gan uzņēmumu līmenī.

Ziņojumā teikts, ka 83% Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu neizmanto advancētus mākoņpakalpojumus. Šeit jānorāda, ka joprojām ir daļa MVU, kas mākoņpakalpojumus neizmanto vispār. Vēl viena problēma ir digitālā aprīkojuma trūkums skolēniem, kas īpaši aktuāli ir šobrīd - attālināto mācību laikā. Daļai ģimeņu trūkst līdzekļu, lai iegādātos, piemēram, datoru un viedtālruni. Lai risinātu šos divus izaicinājumus, prognozē, ka būtu nepieciešami papildus 40 miljardi eiro. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!