Latvijā atklāj Baltijā pirmo 3D betona printēšanas laboratoriju

Latvijā atklāj Baltijā pirmo 3D betona printēšanas laboratoriju

3D betona printēšana ir inovatīvs zinātnes un tehnoloģiju attīstības virziens, kas strauji attīstās pasaulē, tajā skaitā arī Latvijā. Saistībā ar to otrdien, 13. aprīlī, zīmīgs lēciens noticis būvniecības jomā, kas ļaus modernizēt celtniecību Baltijā un jo īpaši Latvijā. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar uzņēmumu Sakret tiešsaistē atklās Baltijā pirmo 3D betona printēšanas laboratoriju. 

Svinīgajā laboratorijas atklāšanas pasākumā piedalīsies RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Sakret Holdings padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns Juris Smirnovs. Savukārt ar 3D printēšanas tendencēm pasaulē, iespējām šo tehnoloģiju izmantot Baltijā un Latvijā, kā arī ar 3D betona printēšanas laboratorijas mērķiem un plāniem iepazīstinās RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes vadošais pētnieks Māris Šinka.

RTU norāda, ka jaunā laboratorija ļaus drukāt betona masu, izstrādāt prototipus objektu vai konstrukciju detaļu 3D printēšanai, pētīt un pārbaudīt inovatīvus materiālus, kā arī testēt jau izdrukātus objektus.Laboratorijas sniegtās iespējas varētu izmantot ne tikai Latvija, bet visa Baltija un Eiropa.

Būtiski, ka tā būs atvērta kā uzņēmumiem, tā arī pētniekiem un studentiem, kuri varēs apgūt 3D betona printēšanu no praktiskās puses. 

Līdz šim Baltijā nav bijusi vienota struktūra, kurā atrodams viss nepieciešamais, ieskaitot zināšanas par visiem 3D betona printēšanas posmiem – sauso materiālu izgatavošanu, printeri un padeves iekārtām, modelēšanu un programmatūru, materiālu īpašībām un to testēšanu, konstrukciju projektēšanu, normatīviem un likumdošanu. M. Šinka uzsver, ka -

laboratorijas mērķis ir radīt zināšanu un tehnoloģisko bāzi, ļaujot pētniekiem veidot zinātniskos projektus, bet industrijai attīstīt jaunus produktus. 

Sakret Holding padomes priekšsēdētājs Andris Vanags atklāj, ka sadarbojoties ar RTU 3D laboratoriju, uzņēmuma mērķis ir veicināt straujāku mūsdienīgu materiālu ienākšanu Latvijas būvniecības nozarē, kas paaugstinās Latvijas būvmateriālu ražotāju un būvnieku konkurētspēju starptautiskā mērogā. 

Atklāšanas pasākumu varēs vērot Zoom platformā. Sākums plkst. 16:00.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!