Latvijas augstskolas sāk piedāvāt vairāk nekā 40 digitālo prasmju tiešsaistes kursus

Latvijas augstskolas sāk piedāvāt vairāk nekā 40 digitālo prasmju tiešsaistes kursus

Digitālās prasmes un to pilnveidošana 21. gadsimtā ir kļuvusi par daudzu strādājošo neatņemamu profesionālās dzīves daļu. Tāpat arvien vairāk interesentu nolemj pārkvalificēties un iegūt prasmes IT jomā, kur darbinieki ir ļoti vajadzīgi. Iespējams, daudziem šī varētu būt jaunā gada apņemšanās - apgūt kādu no vairāk kā 40 digitālo prasmju kursiem, ko tagad piedāvā Latvijas augstākās izglītības iestādes. 

Vidzemes Augstskola informē, ka piecu Latvijas augstāko izglītības iestāžu darba grupa ir izstrādājusi tiešsaistes mācību kursus, kurus ikviens Latvijas iedzīvotājs var apgūt bez maksas. Šajā projektā iesaistījušās: Liepājas Universitāte, Vidzemes Augstskola, Daugavpils Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Latvijas Jūras akadēmija.

Šo augstskolu darba grupa ir gan izstrādājusi oriģinālkursus, gan pielāgojusi digitālo platformu Coursera un edX mācību vielu. 

Digitālo mācību saturs pieejams piecās digitālo prasmju jomās: informācijas un datu pratība, komunikācija un sadarbība, digitālā satura radīšana, digitālā drošība un problēmu risināšana. Kursi bez maksas pieejami EduAim e-izglītības portālā eduaim.moodle.mii.lv. Pirms ķerties klāt kursu satura apgūšanai, katram lietotājam jāizpilda tests individuālo digitālo prasmju līmeņa noteikšanai. 

EduAim pārstāvji norāda, ka šis projekts dod iespēju Latvijas iedzīvotājiem bez maksas un patstāvīgi apgūt interesējošās digitālās prasmes atbilstoši Eiropas Savienības digitālo kompetenču standartam. Par tiešsaistes kursu veiksmīgu pabeigšanu tiek arī izsniegts sertifikāts, kas apliecina konkrēto zināšanu apguvi. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!