Lietuva gatavojas kļūt par Eiropas tehnoloģiju centru

Lietuva gatavojas kļūt par Eiropas tehnoloģiju centru

Visas trīs Baltijas valstis ir parādījušas sevi kā tehnoloģiju jomā spēcīgas un inovatīvas. Tāpat arī tām visām ir vismaz viens “vienradzis” jeb uzņēmums, kura vērtība sasniedz vienu miljardu ASV dolāru. Šajā ziņā šoreiz jāizceļ Lietuva, kurai ir patiesi lielas ambīcijas attiecībā uz tehnoloģiju jomu un startapu kopienas attīstību. Mūsu dienvidu kaimiņvalsts pretendē kļūt par vienu no lielākajiem Eiropas tehnoloģiju centriem, ko apstiprina fakts, ka izsludināta 100 miljonus eiro vērta privāta inicatīva, kuras mērķis ir Viļņā izveidot Eiropā lielāko tehnoloģiju pilsētiņu.

Projekta ietvaros Viļņā padomju laiku šūšanas rūpnīcas vietā pamati tiks likti tehnoloģiju pilsētiņai Tech Zity, ko plānots atklāt 2024. gadā. Šeit būs iekārtotas biroja telpas, kur nodarbināt 5000 strādājošo, kā arī rīkot dažāda līmeņa konferences, sanāksmes un cita veida pasākumus. Būtiski, ka šeit liels fokuss tiks likts uz hibrīddarbu ar iespēju strādāt jebkurā diennakts laikā. Tāpat liela nozīme Tech Zity būs iespējai socializēties, tāpēc šeit tiks piedāvātas kopstrādes telpas, kā arī restorāni un bāri, kur pēc darba ar kolēģiem atpūsties. 

Tech Zity projekts tiek finansēts no vairākiem avotiem, tostarp bankām un privātajiem investoriem.  No plānotā 100 miljonu eiro finansējuma, kas nepieciešams projekta īstenošanai, līdz šim savākti aptuveni 30 miljoni eiro. 

Tech Zity dibinātājs Darius Žakaitis uzsver, ka

projekta galvenais mērķis ir veicināt jaunuzņēmumu kopienas attīstību Lietuvā.

Viņš skaidro, ka šobrīd šī kopiena ir izkaisīta pa visu valsti, kā arī ārpus tās. Vienlaikus startapi un tehnoloģiju uzņēmumi augstu novērtē iespēju būt kopā, apmainīties ar zināšanām un pieredzi. Lielākā daļa no tiem saskaras ar līdzīgiem izaicinājumiem, piemēram, finansējuma piesaiste, jaunu tirgu apgūšana, dažādu tehnoloģiju integrācija utml. Ar labāko pieredzi šajā ziņā var dalīties tie, kuri šim posmam jau izgājuši cauri un izveidojuši veiksmīgus jaunuzņēmumus, tāpēc Tech Zity būs īstā vieta, kur uzņēmumiem par šiem jautājumiem savā starpā diskutēt. 

Jāpiezīmē, ka Tech Zity kā zīmols pastāv jau vairākus gadus un zem tā Viļņā un tās apkārtnē jau izveidoti četri mazāki tehnoloģiju centri. Tajos ietilpst Tech Park, kas 2016. gadā tika pārveidots no vecas slimnīcas, un tagad tajā atrodas vairāki uzņēmumi, tostarp Google galvenais reģionālais centrs; Tech Loft, kas galvenokārt ir paredzēts jaunuzņēmumiem sākuma stadijā; Tech Arts - hibrīda kopstrādes un pasākumu telpa; un Tech Spa, kas kalpo kā vieta, kur jaunuzņēmumu pārstāvjiem tīkloties un labi pavadīt laiku. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!