LMT un MikroTik izveidojuši pirmo 5G laboratoriju Latvijā

LMT un MikroTik izveidojuši pirmo 5G laboratoriju Latvijā

Mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT) nācis klajā ar īpašiem jaunumiem, paziņojot, ka LMT un tehnoloģiju uzņēmums MikroTik izveidojuši Latvijā pirmo 5G laboratoriju Latvijā. Būtiski, ka tā atradīsies nekur citur kā VEF kvartālā – vietā, kas ir sava veida inovāciju centrs, pulcē vairākus Latvijas progresīvākos tehnoloģiju uzņēmumus un kur jau uzstādīti vairāki viedie risinājumi. 

LMT prezidents Juris Binde norāda, ka LMT kopā ar partneriem strādā ne tikai pie 5G tīkla attīstības un infrastruktūras izveidošanas Latvijā, bet arī pie dažādiem tehnoloģiskiem risinājumiem, kas ļautu vēlāk efektīvi izmantot 5G iespējas. Taču tam vajadzīgas ne tikai zināšanas un prasmes, bet arī vieta, kur veikt pētniecību un nepieciešamos izmēģinājumus. Tieši tāpēc sadarbībā ar MikroTik radīta šāda vieta – 5G laboratorija. LMT prezidents atklāj, ka tajā pieejams gan 5G tīkls, gan viss nepieciešamais, lai radīto varētu pārbaudīt darbībā. J. Binde uzsver, ka -

šīs laboratorijas izveide ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem Latvijā radītu tehnoloģisko inovāciju dzīvotspējai.

Šāda vieta paver iespējas pilnveidot risinājumus un izstrādāt tos līdz galam. 

Tikmēr MikroTik līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Džons Tallijs uzsver, ka līdz ar 5G attīstību ļoti būtiski ir radīt veiktspējīgas un funkcionālas ierīces, kas spēs izmantot 5G sniegtās iespējas.

LMT informē, ka šajā laboratorijā jau tiekot veikti pirmie testi ar jaunākajiem 5G tehnoloģiju risinājumiem. Tāpat nu jau radīts arī prototips 5G rūterim – risinājumam, kas savienotām ierīcēm nākotnē nodrošinās vēl nebijušu datu pārraides kvalitāti. Vienlaikus šī gada sākumā tapis jaudīgs 4G rūteris, kas ar LMT un MikroTik starpniecību nonācis jau plašā tirdzniecībā. Savukārt nupat noslēdzies darbs pie jau 5G rūtera prototipa izstrādes. Šis rūteris plašākā tirdzniecībā varētu būt pieejams nākamā gada pirmajā pusē. Dž. Tallijs šeit piebilst, ka 5G rūtera pieejamība nākotnē būšot vitāli svarīga un uzskata, ka tieši tāpēc vēlāk šādai ierīcei būšot liels eksporta potenciāls.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!