LU pētnieki rada risinājumu, kas seko līdzi pārtikas bojāšanās pakāpei un samazinās pārtikas atkritumus

LU pētnieki rada risinājumu, kas seko līdzi pārtikas bojāšanās pakāpei un samazinās pārtikas atkritumus

Pārtikas atkritumi ir nopietna problēma pasaulē - tie ir ne tikai izniekoti resursi, bet arī nodara nopietnu kaitējumu videi un klimatam. ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas dati liecina, ka pārtikas atkritumi pasaulē rada kopumā 8% no kopējām oglekļa emisijām. Aprēķināts, ka par katru saražoto pārtikas kilogramu atmosfērā nonāk 4,5 kilogrami CO2. Domājot par ilgtspējīgāku dzīvošanu, Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) pētnieki izstrādājuši viedo sensoru, kas nodrošinās pārtikas drošāku izmantošanu, kā arī samazinās pārtikas atkritumu apjomu. 

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izmet pārtiku, ir šaubas par tās svaigumu. Aptuveni 10% no visiem pārtikas atkritumiem veido tieši šāda iemesla dēļ izmesti produkti.

Eiropā vien katru gadu tiek izmesti 8,8 miljoni tonnu pārtikas, jo cilvēki nav pārliecināti par pārtikas produktu derīgumu.

Skaidrs, ka šī problēma ir jārisina, un vienu no risinājumiem piedāvā LU ĢZZF pētnieki. 

Plašāk par šo projektu vēsta Latvijas Universitāte, informējot, ka LU pētnieki izstrādājuši “inovatīvu māla minerālu – antociānu kompozītmateriālu sensoru tehnoloģiju pārtikas produktu kvalitātes kontrolei. Sensora tehnoloģijas pamatā ir krāsas maiņa no sarkanas uz zilu, atkarībā no vides pH izmaiņām pārtikas iepakojumā, ko izraisa mikrobioloģiskais piesārņojums produkta bojāšanās procesā. Prototipa testēšanas rezultāti norāda, ka krāsas maiņa notiek tieši brīdī, kad produkts kļūst nelietojams patērētājam”. Norādīts, ka šobrīd šī sensora tehnoloģija pamatā tiek izmantota svaigas un termiski apstrādātas gaļas un zivs derīguma kontrolei. Pētnieki nākotnē cer šo risinājumu pielāgot arī olu, piena produktu kvalitātes uzraudzībai. 

Apskatot tuvāk risinājuma pielietojumu -

sensora tehnoloģija sniedz iespēju izsekot pārtikas produktu kvalitātei uzglabāšanas un transportēšanas laikā.

Līdz ar to tiks nodrošināts efektīvs pārtikas uzglabāšanas laiks un iespēja vizuāli uzraudzīt pārtikas produktu kvalitāti reāllaikā. Tādā veidā sekojot līdzi pārtikas produktu kvalitātei un derīgumam, iespējams samazināt pārtikas atkritumu apjomu un veselības riskus, ko rada neprecīzi derīguma termiņi vai kļūdaina to interpretācija.

Jāpiebilst, ka šis projekts top no 2020. gada 1. aprīļa un tas noslēgsies 2022. gada 30. jūnijā. To finansiāli atbalsta LU un ERAF. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!