LU studente izstrādājusi virtuālo asistentu, kas automātiski sagatavo dokumentus SIA reģistrācijai

LU studente izstrādājusi virtuālo asistentu, kas automātiski sagatavo dokumentus SIA reģistrācijai

Jaunuzņēmuma HUGO.legal platformā izveidots virtuālais asistents, kas jebkuram interesentam palīdzēs sagatavot visus nepieciešamos dokumentus mazkapitāla SIA reģistrācijai Latvijas Uzņēmumu reģistrā. To izstrādājusi Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmas "Tiesību zinātnes" 1. kursa studente.

HUGO.legal pārstāve Latvijā Elvīra Krēķe norāda, ka ikviens interesents, kurš jebkad ir vēlējies nodibināt savu uzņēmumu, ātri vien saskaras ar problēmu, ka to nav viegli izdarīt iesniedzamo dokumentu sarežģītības dēļ. Tagad ikviens jebkurā diennakts laikā varēs tikt galā pats, izmantojot virtuālo asistentu.

15 minūšu ilgas sarunas laikā virtuālais asistents noskaidros visu nepieciešamo informāciju un sagatavos dokumentus, ko iesniedzējs saņems e-pastā. 

Virtuālo asistentu izstrādājusi Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes bakalaura studiju programmas "Tiesību zinātnes" 1. kursa studente Alina Dolgova. Viņa piedalījās HUGO.legal organizētajā hakatonā, kas deva iespēju Latvijas augstskolu juridisko programmu studentiem pieteikt savas idejas par to, kādus ikdienas izaicinājumus varētu risināt virtuālais asistents. Hakatonā piedalījās 17 studenti, kuri strādāja astoņās komandās. Jānorāda, ka uzvarētāja Alina bija jaunākā hakatona dalībniece un arī strādāja viena pati. Viņa saņēma balvu - iespēju iemācīties programmēt virtuālo asistentu un redzēt savu ideju realizējamies HUGO.legal virtuālajā asistentā.

Būtiski, ka šis nav pirmais virtuālais asistents, kas pieejams Latvijas iedzīvotājiem. Šī gada sākumā HUGO.legal nāca klajā ar piedāvājumu automašīnu īpašniekiem pārbaudīt, vai tie nevar pretendēt uz kompensāciju no sava auto ražotāja dīzelgeitas skandāla kontekstā (“Dīzelgeitas” skandāls sākās 2015. gadā, kad tapa zināms, ka “Volkswagen” krāpies ar izmešu rādītājiem, nelegāli uzstādot automašīnās programmatūru, kas slēpj patieso izmešu daudzumu). HUGO.legal virtuālais asistents ļauj auto īpašniekiem, kuru spēkrati ir ražoti no 2005. līdz 2015. gadam, pārbaudīt, vai viņiem pienākas kompensācija. Šo iespēju jau ir izmantojuši vairāk kā 10 000 Latvijas auto īpašnieku. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!