Noskaidrota šī gada Eiropas inovatīvākā pilsēta

Noskaidrota šī gada Eiropas inovatīvākā pilsēta

Šogad jau septīto reizi pēc kārtas norisinājās konkurss par Eiropas inovatīvākās pilsētas titulu. Tā ietvaros Eiropas Komisija lemj, kura pilsēta tekošajā gadā pierādījusi centienus radīt vidi, kas veicina un iekļauj inovācijas. Šogad pēc spraigas izvērtēšanas tika noskaidroti divi uzvarētāji atšķirīgās kategorijās. Vācijas pilsēta Dortmunde atzīta par 2021. gada Eiropas inovācijas galvaspilsētu, tikmēr Somijas pilsēta Vantā saņēmusi titulu - “Eiropas inovatīvo pilsētu uzlecošā zvaigzne”. 

Otro vietu kategorijā “Eiropas inovatīvākā pilsēta” šoreiz dalīja divas pilsētas - Īrijas galvaspilsēta Dublina un Spānijas pilsēta Malaga. Savukārt Lietuvas galvaspilsēta Viļņa pamanījās iegūt godpilno trešo vietu, kas ir ievērojams sasniegums mūsu dienvidu kaimiņiem. Tikmēr kategorijā “Eiropas inovatīvo pilsētu uzlecošā zvaigzne” uz goda pjedestāla stājās arī Portugāles pilsēta Kaškaiša un Norvēģijas pilsēta Tronheima, kuras ieguva attiecīgi otro un trešo vietu. 

Lai saņemtu šādu Eiropas Komisijas novērtējumu, pilsētas radījušas un savā pilsētvidē integrējušas inovatīvus risinājumus, radot procesus, pārvaldības modeļus, kas sniedz ieguldījumu dažādu jomu attīstībā, kā arī palīdz pielāgoties pandēmijas radītajām sekām.

Būtībā šīs pilsētas droši var saukt par viedpilsētām, un tās ir piemērs citām pilsētām, kuras īpaši skārusi pandēmija un kurām nepieciešama digitālā transformācija. 

Papildus titulam “Eiropas inovatīvākā pilsēta 2021” Dortmunde saņems viena miljona eiro naudas balvu. Tikmēr pārējie finālisti iegūs 100 000 eiro. Savukārt Somijas pilsēta Vantā bez titula “Eiropas inovatīvo pilsētu uzlecošā zvaigzne” iegūs vēl pusmiljonu eiro, taču abas pārējās finālistes katra saņems 50 000 eiro. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!