Rīgā plānots izveidot pašiem savu Silīcija ieleju

Rīgā plānots izveidot pašiem savu Silīcija ieleju

Pēc LMT (Latvijas Mobilais Telefons) prezidenta Jura Bindes teiktā – VEF inovāciju kvartāla tapšanas mērķis ir, pirmkārt, sadarbības saišu veidošana starp Latvijas IT un mobilo tehnoloģiju uzņēmumiem. Otrkārt, VEF kvartāla padarīšana par industrijai un iedzīvotājiem draudzīgāku rajonu jeb  – izveidot 21. gadsimta pilsētas dzīves paradumiem atbilstošu vidi.

Par labu inovāciju kvartāla izveidei tieši VEF apkaimē liecina vairāki būtiski faktori. Viens no tiem – jau vēsturiski VEF apkaime kalpojusi kā Latvijas inovāciju centrs ar rūpnīcu VEF priekšgalā.

Kā norāda J. Binde – kaut arī VEF vairs nestrādā, tā apkaimē savu vietu atradusi virkne IT un telekomunikācijas jomu pārstāvošu uzņēmumu. Piemēram, “MikroTik”, “Accenture”, LMT, “Tieto Latvia”. Šie uzņēmumi veido labu augsni turpmākai VEF kvartāla attīstībai un jauno tehnoloģiju jomas speciālistu piesaistei. Tāpat būtiska loma ir arī netālu esošajām “Jaunās Teikas” biroju telpām, kurās savu mājvietu var rast jaunie tehnoloģiju un inovāciju jomu pārstāvošie uzņēmumi.

LMT prezidents atklāj, ka pašreiz VEF kvartālā strādā ap trim tūkstošiem IT speciālistu. Līdz ar VEF inovāciju kvartāla izveidi dažu gadu laikā plānots šo speciālistu skaitu dubultot. J. Binde arī neslēpj, ka VEF apkaimi plānots izveidot par kaut ko līdzīgu Silīcija ielejai (Silicon Valley) ASV.

Lai Rīgā taptu kaut kas līdzīgs Silīcija ielejai, ir jau virkne ideju. Pirmkārt, tas ir uzdevums VEF kvartālā esošajiem IT un telekomunikāciju uzņēmumiem. Tiem jāsadarbojas un jāveicina inovāciju radīšanai labvēlīga vide, tādējādi rodot iespēju strādāt pie lielākiem projektiem, piemēram, 5G tīkla attīstības. LMT prezidents kā svarīgu priekšnoteikumu inovāciju kvartāla attīstībā min arī vides labiekārtošanu, kas veicinātu jauno speciālistu ideju apmaiņu un jaunu ideju rašanos.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!