Rīgas Tehniskajā universitātē radītais risinājums palīdzēs attīrīt ūdeni Amazones reģionā

Rīgas Tehniskajā universitātē radītais risinājums palīdzēs attīrīt ūdeni Amazones reģionā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau vairākkārt ir sevi pierādījusi kā inovatīvu, viedu un dažādās jomās derīgu tehnoloģisko risinājumu rašanās vieta. Viens no nesenākajiem augstskolas sasniegumiem zinātnes jomā ir risinājums, kas ļauj visai efektīvi likvidēt mikrobioloģisko piesārņojumu un palīdzēs attīrīt dzeramā ūdens krātuves Dienvidamerikā esošajā Amazones upes reģionā.

RTU zinātnieki nākuši klajā ar elektroķīmiskās dezinfekcijas tehnoloģiju, kas palīdz cīņā pret mikrobioloģisko piesārņojumu. Kā norāda viena no pētniecēm - RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras asociētā profesore Linda Mežule - izmantojot titāna oksīda keramikas elektrodus, tiek ierosināta hlora izdalīšanās no ūdenī dabīgi sastopamiem sāļiem. Elektrolīzes procesā ūdens tiek dezinficēts bez papildu ķimikāliju pievienošanas. Viņa piebilst, ka šis process esot efektīvs, jo pietiek tikai ar vienreizēju ūdens dezinfekciju, lai bioloģiskais piesārņojums tiktu novērsts. Vēl viens pluss ir tas, ka tehnoloģija nerada lielu enerģijas patēriņu. Tas nozīmē, ka

risinājumu var izmantot dzeramā ūdens attīrīšanai pat attālos reģionos, kur nav pieejams patstāvīgs elektrības pieslēgums.

Jautājums par dzeramā ūdens kvalitāti ir aktuāls daudzos pasaules reģionos, tāpēc RTU izstrādātā tehnoloģija būtu labs risinājums ne tikai Amazones reģionam, bet arī citviet, kur novērojams mikrobioloģiskais piesārņojums. 

RTU norāda, ka metodi titāna oksīda keramikas elektrodu iegūšanai RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta un BIF Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras zinātnieki sāka izstrādāt jau pirms vairākiem gadiem. Pa šo laiku risinājuma izstrādē piesaistīti arī partneri no Vācijas un Ekvadoras, ar kuru palīdzību sperti plati soļi pretī tehnoloģijas attīstībai. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!