Singapūra rada vērienīgu programmu, kas veicinās blokķēdes integrāciju uzņēmumos

Singapūra rada vērienīgu programmu, kas veicinās blokķēdes integrāciju uzņēmumos

Singapūras valdība nākusi klajā ar jaunu blokķēdes tehnoloģijas pētījumu programmu  “Singapore Blockchain Innovation Programme” (SBIP). Tās galvenais mērķis ir mudināt uzņēmumus savos biznesa procesos iesaistīt blokķēdes tehnoloģiju.

Programmas budžets sasniedz nepilnus deviņus miljonus ASV dolāru, ko piešķīris Nacionālais pētniecības fonds. Zināms, ka nākamo trīs gadu laikā “Singapore Blockchain Innovation Programme” piedalīsies līdz 75 uzņēmumiem.

Sākotnēji lielākā uzmanība tiks likta uz tādām biznesā svarīgām jomām kā tirdzniecība, loģistika un piegādes ķēde.

Taču programmas ietvaros plānots arī uzlabot blokķēdes sistēmu un tīklu savstarpējo sadarbību.

Līdz šim dažādi uzņēmumi – gan startapi, gan lielās kompānijas, kā IBM - pētījušas blokķēdes izmantošanas iespējas tieši piegādes ķēdēs ar mērķi tās padarīt caurspīdīgākas un pašus piegādes ķēdes posmus savienotākus. Jautājums par piegādes ķēžu uzlabošanu šobrīd kļuvis īpaši aktuāls. Pandēmijas laiks pierādījis, ka joprojām atrodamas ievainojamības gan loģistikas, gan piegādes ķēdēs.

Singapūras uzņēmumu apvienības Enterprise Singapore priekšsēdētājs Pīters Ongs (Peter Ong) savā paziņojumā uzsver uzticamu un drošu biznesa sistēmu nepieciešamību jaunajā digitālajā pasaulē. Viņaprāt, blokķēdes tehnoloģija dos vēl lielāku uzticamību tām lietojumprogrammām, kas aptver loģistikas, piegādes ķēdes un tirdzniecības procesus.

Izveidotā programma ir viens no centieniem blokķēdes tehnoloģiju plašāk integrēt privātajā sektorā. Pie dažādiem šādiem risinājumiem laika gaitā tiek arī publiskais sektors. Singapūras valdība sevi pati pozicionē kā nozīmīgu blokķēdes izstrādātāju un uzņēmumu partneri ar vispārējo mērķi kļūt par “kripto centru”, padarot Singapūru par vienu no blokķēdei atvērtākajām pasaules valstīm.  

Jāpiebilst, ka “Singapore Blockchain Innovation Programme” izstrādē un īstenošanā iesaistītas tādas Singapūras institūcijas kā Enterprise Singapore, Infocomm Media Development Authority un Nacionālais pētījumu fonds.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!