Stīvens Hokings un Elons Masks paraksta mākslīgā intelekta paktu

Stīvens Hokings un Elons Masks paraksta mākslīgā intelekta paktu

Teorētiskās fizikas un kosmoloģijas guru Stīvens Hokings un miljardieris Elons Masks (PayPal, SpaceX un Tesla Motors dibinātājs) parakstījuši 23 principus (Asilomar AI Principles, atrodami šeit), kuriem jāgarantē, ka mākslīgais intelekts (artificial intelligence – AI) nespēs kaitēt cilvēkiem, vēsta Silicon Valley Business Journal.

Minētos principus šā gada janvārī notikušā konferencē izstrādāja Dzīvības nākotnes institūts (Future of Life Institute), un tie ieguvuši nosaukumu mākslīgā intelekta pakts (AI pact). Principi sadalīti trīs kategorijās – „Pētnieciskie jautājumi”, „Ētikas un vērtību jautājumi”, kā arī „Ilglaicīgās problēmas”. Konferencē un AI pakta izstrādē piedalījās, piemēram, DeepMind izpilddirektors Demiss Hasabiss, Facebook AI pētnieks Jans Līkuns, Oksfordas filosofs Niks Bostroms un liels skaits citu atpazīstamu jomas speciālistu.

Kā norādīts publikācijā, E. Masks uzskata, ka mākslīgais intelekts potenciālo var kļūt bīstamāks par kodolieročiem. Līdzīgs ir arī S. Hokinga viedoklis, kurš apgalvo, ka AI var pazudināt visu cilvēci. Vienlaikus abas slavenības atzīst, ka pateicoties AI cilvēki var atrisināt ļoti daudzas problēmas, tostarp izārstēt vēzi vai palēlināt globālo sasilšanu.

Jāatgādina, ka vēl iepriekš Elektrotehnikas un elektronikas inženieru institūts – starptautiska nekormerciāla speciālistu asociācija, kas ir pasaulē vadošā nozares standartu izstrādātāja – publiskoja dokumentu ar nosaukumu Ethically Aligned Design – savus sākotnējos standartus robotu un mākslīgā intelekta izstrādei, attīstīšanai un izmantošanai (raksts lasāms šeit).

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!