Tartu satiksmē tiek ieviestas viedās gājēju pārejas

Tartu satiksmē tiek ieviestas viedās gājēju pārejas

Aizvien tuvojoties viedpilsētas statusam, Igaunijas pilsēta Tartu tiek radīta ne vien ērtai un mobilai, bet arī drošai dzīvei. Domājot par iedzīvotāju un pilsētas viesu drošību, Tartu izveidotas pirmās viedās gājēju pārejas, kas par iespējamu sadursmi ar īpašu gaismu un skaņas signālu palīdzību laicīgi brīdina gan gājēju, gan transportlīdzekļa vadītāju.

Igaunijas otra lielākā pilsēta Tartu izcēlusies ar centieniem padarīt drošu satiksmi kā gājējam, tā autovadītājam, izveidojot trīs viedās gājēju pārejas. Risinājuma darbības principi ir vienkārši, taču tajā pašā laikā skaidri paziņo satiksmes dalībniekiem par gājēja vai transportlīdzekļa tuvošanos. Brīdī, kad gājējs tuvojas brauktuvei, no autovadītāja skatu punkta ierastās gājēju pāreju attēlojošās ceļa zīmes maliņa izgaismojas, un cilvēciņš, kas tajā attēlots, sāk kustēties. Vienlaikus, kad brauktuvi šķērsot pa viedo gājēju pāreju neviens nevēlas, autovadītājs ceļa zīmē redz parastu nekustīgu zīmējumu. Tikmēr gājēju par tuvojušos automašīnu brīdina mirgojoša izsaukuma zīme un skaņas signāls.

Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai “ERR” Tartu komunālās saimniecības projektu nodaļas vadītājs Jānuss Tamms (Jaanus Tamm) pastāstījis, ka šobrīd tiek analizēta situācija un aptaujāti cilvēki par viedo gājēju pāreju nepieciešamību un sniegto pienesumu drošākas satiksmes nodrošināšanā. Viņš norāda, ka -

šī risinājuma nākotne Tartu pilsētvidē būs tieši atkarīga no pašu satiksmes dalībnieku viedokļa par to un viedo pāreju sniegtā labuma.

Jāpiebilst, ka šobrīd viedās pārejas Tartu darbojas pilotprojekta ietvaros. Ja tās attaisnos cerības un tiešām sniegs pienesumu drošā ceļu satiksmē, tad Tartu pilsētvidi drīzā nākotnē aprīkos ar vēl astoņām viedajām pārejām.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!