Tilde un Microsoft kopā radījuši AI runas-teksta tehnoloģiju iekļaujošai izglītībai

Tilde un Microsoft kopā radījuši AI runas-teksta tehnoloģiju iekļaujošai izglītībai

Pēdējos gados vajadzība pēc iekļaujošas izglītības risinājumiem arvien pieaug. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem vairāk nekā 430 miljoni cilvēku sadzīvo ar ievērojamu dzirdes zudumu. Viņu vidū ir daudz bērnu, kuriem ir nepieciešama īpaši pielāgota klases telpa, lai nodrošinātu tādas pašas izglītības iespējas kā viņu vienaudžiem. Ņemot to vērā, valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde partnerībā ar Microsoft vēlas veicināt iekļaujošu izglītību, izmantojot automatizētus runas atpazīšanas risinājumus. 

Tildes izstrādātajā risinājumā ir apvienots bezvadu mikrofons un runas atpazīšanas programmatūras risinājums. Gala rezultātā mutiskā satura reāllaika titrus var parādīt interaktīvajās tāfelēs, klases monitoros, datoros vai mobilajās ierīcēs.

Risinājums runas pārvēršanai tekstā tika izstrādāts un sekmīgi pārbaudīts koncepcijas apliecinājuma posmā, iesaistot matemātikas, literatūras un informātikas skolotājus un viņu audzēkņus. Projekts jau ir guvis interesi un sadarbības partnerus vairākās progresīvās skolās, kas vēlas šo risinājumu izmēģināt un ieviest ikdienā. Izmantojot šo tehnoloģiju, mācību iestādes ir apņēmušās veicināt iekļaujošāku un pieejamāku mācību vidi.

Tildes biznesa attīstības vadītājs Kaspars Kauliņš usver, ka mākslīgā intelekta tehnoloģijām iespējams izveidot vidi, kurā ikvienam mācību dalībniekam ir vienlīdzīgas iespējas. Viņaprāt, šis risinājums runas pārvēršanai tekstā ir ārkārtīgi svarīgs cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Vienlaikus tas ir ļoti noderīgs arī kā alternatīvs mācību kanāls, lai piedāvātu papildu modalitāti audzēkņiem, kuri labāk uztver vizuālu informāciju vai kuriem ir grūtības koncentrēt uzmanību uz runāto valodu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!