Novembrī norisināsies kosmosa tehnoloģijām un brīvajiem datiem veltīti hakatoni

Novembrī norisināsies kosmosa tehnoloģijām un brīvajiem datiem veltīti hakatoni

Ņemot vērā pasaulē esošo situāciju un faktu, ka jau pēc nedēļas iesoļosim novembrī, viens no labiem veidiem, kā pavadīt brīvo laiku mājās, ir hakatoni. Novembrī tādi notiks vismaz divi. Viens no tiem ir “Brīvo datu virtuālais hakatons skolēniem 2020”, veltīts tieši 10.-12. klašu skolniekiem. Savukārt otrs “Act in Space” koncentrēsies uz kosmosa jomā izmantojamām inovācijām.

Kosmosa tehnoloģijām veltītais hakatons “Act in Space” jau uzskatāms par sava veida tradīciju – tas ir 24h pasākums, kas šogad notiks jau ceturto reizi – no 13. līdz 14. novembrim. Būtiski, ka tas nenorisinās tikai Latvijā vien, bet vēl 45 valstīs un kopumā 75 pilsētās. Globālā mērogā to rīko Francijas Kosmosa aģentūra sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru. Taču, piemēram, Latvijā to organizē Latvijas Kosmosa industriju asociācija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

“Act in Space” rīkotāji norāda, ka šis pasākums no citiem līdzīgiem hakatoniem atšķirsies ar to, ka katrā valstī izveidotās komandas strādās pie sadarbības partneru definētām 44 idejām. Tās nosedz tādas tēmas kā lietu internets, vide, drošība, enerģētika, veselība, klimats un citas. Pasākuma organizators Latvijā Pauls Irbins uzsver, ka ar hakatonu “Act in Space” jānosvin fakts, ka Latvija kļuvusi par Eiropas Kosmosa aģentūras dalībnieci. Tikmēr vēl nav skaidrs, vai pasākums norisināsies attālināti, klātienē vai abējādi. Taču piedalīties aicināts ikviens interesents, piesakoties šeit

Tikmēr otrs hakatons koncentrēsies brīvo datu jomai, un tam aicināti pieteikties vidusskolnieki. Pasākuma “Brīvo datu virtuālais hakatons skolēniem 2020” mērķis, kā norāda rīkotāji – izglītot skolēnus par brīvajiem un atvērtajiem datiem, to nozīmi un lietojamību. Gala rezultātā dalībniekiem, izmantojot UR un atvērto datu kopas, jārada sabiedrībai vajadzīgs risinājums prototipa stadijā – tīmekļa lapa vai mobilā lietotne. Hakatons norisināsies vairākos posmos no 3. novembra līdz 3. decembrim, kad ir apbalvošana. Tomēr reģistrācija atvērta vēl līdz 30. oktobrim. Vairāk par pasākumu un iespēju pieteikties šeit.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!