Tet atklāj jaunāko datu centru un plāno audzēt datu centru biznesu par 15% gadā

Tet atklāj jaunāko datu centru un plāno audzēt datu centru biznesu par 15% gadā

Ņemot vērā datu centru un mākoņpakalpojumu tirgus straujo attīstību, tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet atklāj jaunāko, jau sesto datu centru, tā būvniecībā investējot 1,4 miljonus eiro un paplašinot datu centru jaudas par vēl 60 statnēm. 

Pēdējo gadu laikā strauji pieaug datu centru pakalpojumu pieprasījums, turklāt tirgus prognozes liecina par šīs tendences saglabāšanos arī nākotnē. Vairāk nekā 20% no Latvijas uzņēmumiem, kuri šobrīd vēl neizmanto datu centru pakalpojumus, plāno to sākt darīt, savukārt saskaņā ar Gartner prognozēm pieprasītākie mākoņpakalpojumi pasaulē IaaS (Infrastructure as a Service) šogad augs par 27%.

Jau šobrīd Tet eksportē 75% no datu centru pakalpojumiem un tuvākajos gados plāno audzēt datu centra biznesa apgrozījumu par vidēji 15% gadā.

Tet izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks norāda, ka pēdējo 10 gadu laikā IKT ir kļuvusi par vienu no Latvijas TOP eksporta nozarēm, un neapšaubāmi tā arī ir viena no visstraujāk augošajām Latvijā. Tāpat nemitīgi attīstās datu centru pakalpojumu joma, par ko liecina arī mākoņpakalpojumu lietošanas pieaugums Latvijas uzņēmēju vidū – kopš 2018. gada tas ir pieaudzis divas reizes – un šobrīd jau 45% uzņēmumu izmanto mākoņpakalpojumus. Viņš turpina, ka Tet datu centru tirgus daļa Latvijā ir 30%, un Tet ir atpazīstamākais datu centru pakalpojumu sniedzējs, turklāt divas trešdaļas no datu centru pakalpojumiem tiek eksportētas. Tet grupas eksporta apgrozījums 2021. gada pirmajā pusgadā pieauga par 46%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, sasniedzot  piektdaļu no kopējā apgrozījuma. Integrētie IT risinājumi, tajā skaitā arī datu izvietošanas pakalpojumi datu centros un mākonī ir viens no būtiskākajiem Tet eksporta virzieniem. 

Viens no Tet galvenajiem eksporta tirgiem ir Ukraina, kur uzņēmums jau vairāku gadu garumā ir starp datu centru pakalpojumu līderiem, konkurējot ar globālajiem spēlētajiem. U.Tatarčuks atklāj, ka 2020. gadā Tet tirgus daļa Ukrainas datu centru tirgū sasniedza 8%. Viens no iemesliem, kāpēc Latvijai ir izveidojusies produktīva un panākumiem bagāta sadarbība ar Ukrainu, ir arī atbalsts no Latvijas vēstniecības Ukrainā.

Savu pirmo datu centru ar 20 statnēm Tet atklāja 2000. gadā Keldiša ielā. Savukārt šobrīd sešos datu centros būs pieejamas jau 400 statnes.

"Pieprasījums pēc datu izvietošanas arvien vairāk pieaug – vidēji katru gadu tiek aizpildītas 25-30 statnes Tet datu centros.

Šobrīd jau ir izmantotas divas trešdaļas no pieejamajām jaudām, un vienīgajā TIERIII sertificētajā datu centra Latvijā – Dattum pat 87%. “Prognozējam, ka arī turpmāk Tet datu centru apgrozījums pieaugs vidēji par 15% gadā, un jau šobrīd plānojam turpmāko attīstību, saka U.Tatarčuks.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!