Atklāta Kurzemē lielākā saules elektrostacija

Atklāta Kurzemē lielākā saules elektrostacija

Saules un vēja parki Latvijā rodas kā sēnes pēc lietus, nodrošinot iespēju arvien vairāk un biežāk izmantot atjaunojamo enerģiju. Aizvadītās nedēļas beigās, 16. septembrī, Latvijā tika atklāta kārtējā saules elektrostacija (SES), kas atrodas Brocēnos un ko īpašu padara tas, ka tā ir Kurzemē lielākā. To izveidojis enerģētikas uzņēmumu grupas AJ Power, BaltCap Infrastruktūras fonda un alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieka AJP Capital kopuzņēmums PV Power. Projekta izveidē ieguldīti 4,6 miljoni eiro. 

Brocēnu SES atrodas Saldus novadā, un saules parks gada laikā spēs saražot vairāk nekā 6000 MWh zaļās elektroenerģijas jeb 4,5% no kopējā elektrības patēriņa Latvijā. Brocēnu SES kopējā platība ir vairāk nekā 10 ha, kuros izvietoti 11 520 saules paneļi ar 6,5 MW kopējo jaudu.

Pateicoties saules parkā saražotajai elektroenerģijai, ik gadu vidē nenonāks vairāk nekā 1600 tonnas CO2 izmešu.

Enerģētikas uzņēmumu grupas AJ Power vadītājs Roberts Samtiņš norāda, ka Brocēnu SES ir līdz šim lielākais AJ Power attīstītais saules parku projekts un ir paraugs tam, kā uzņēmumi var efektīvi nodrošināt atjaunīgo elektroenerģiju ražošanas vajadzībām. 

Jāpiezīmē, ka Brocēnu SES projekta kopējās investīcijas ir 4,6 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa jeb 3,55 miljoni eiro ir SEB bankas piešķirtais aizdevums, 850 000 eiro Baltcap Infrastruktūras fonda investīcijas, bet 200 000 eiro ir fonda Solar Core Plus līdzekļi, kas investēti no PV Power.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!