Top Baltijā lielākais saules paneļu parks

Top Baltijā lielākais saules paneļu parks

Latvijā un Baltijā pēdējo gadu laikā izteikti aktivizējusies vēja un saules parku būvniecība. Nesen Valmieras novada Brenguļos tika atklāts Latvijā lielākais saules paneļu parks, kas gadā spēs saražot vismaz 7 500 000 kWh elektrības un ar zaļu elektroenerģiju nodrošināt teju 4000 mājsaimniecību. Paralēli tam tagad top Baltijā lielākais saules paneļu parks, kas atradīsies netālu no Igaunijas pilsētas Pērnavas. 

Viens no vadošajiem saules parku attīstītājiem Baltijā Smartecon sadarbībā ar atjaunojamās enerģijas ražotāju Sunly sācis 45 megavatu (MW) saules enerģijas parka Raba izbūvi netālu no Pērnavas esošajā Lūri ciematā. Tas jaudas ziņā būs viens no lielākajiem Baltijā, pārsniedzot patlaban Latvijas apjomīgākā saules parka kapacitāti. Raba parka būvniecības darbi tiks sākti šī gada augustā, un parku plānots pabeigt 2024. gada maija beigās.

Smartecon dibinātājs un izpilddirektors Magno Kure uzsver, ka

apjomīgu saules enerģijas parku realizācija ir svarīga visu triju Baltijas valstu tautsaimniecībām,

tādējādi palīdzot gan privātajam, gan publiskajam sektoram samazināt pieaugošās elektroenerģijas patēriņa izmaksas un atkarību no fosilā kurināmā. Viņaprāt, sadarbība ar Sunly paver jaunas iespējas saules parku attīstībai visā Baltijā. 

M. Kure norāda, ka elektronerģijas parks Lūri ciematā būs viens no lielākajiem ne tikai Igaunijā, bet arī Baltijas valstīs kopumā. Ja šāds saules parks tiktu īstenots Latvijā, tas šobrīd būtu lielākais valstī. Smartecon dibinātājs uzskata, ka Igaunijas aktivitāte pozitīvi ietekmēs arī Latvijas tirgu, kurā liela mēroga projektu īstenošana, realizējot enerģijas stacijas ar kopējo jaudu virs 40 MW, ļaus apzināt saules enerģijas tirgus kapacitāti nacionālā līmenī. Tādējādi stiprinot gan enerģētisko neatkarību, gan ilgtermiņā nodrošinot patērētājiem cenas ziņā pieejamu elektroenerģiju, kas šobrīd ir īpaši aktuāli.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!