IT ārpakalpojumus izmanto puse Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu

IT ārpakalpojumus izmanto puse Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu

Labs veids, kā optimizēt uzņēmuma darbību un ietaupīt līdzekļus, ir daļu no uzņēmuma pamatdarbībām nododot ārpakalpojumā, īpaši domājot par uzņēmuma IT infrastruktūras uzturēšanu. BiSMART partnera Tet veiktais pētījums sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat apliecina, ka 50% Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) izmanto ārpakalpojumus sava biznesa IT funkciju apkalpošanai. Turklāt to uzņēmumu skaits, kuri izvēlas daļu no savām funkcijām nodot citiem profesionāļiem, pieaug.

Tet tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins norāda, ka ārpakalpojumu izmantošana MVU sniedz iespēju koncentrēties uz galveno – tām lietām, kuras nes pievienoto vērtību biznesam, atstājot pieredzējušu profesionāļu ziņā ar IT risinājumiem saistītos jautājumus.

Pētījumā noskaidrots, ka visvairāk no ārpakalpojumu sniedzējiem tiek saņemti ar programmatūras, datortehnikas, servertehnikas uzturēšanu saistītie pakalpojumi. Tos saņem 51% no aptaujātajiem uzņēmumiem. Mazāk populāri bijuši mākoņpakalojumi, kā arī dažādi ar drošību, tīkla iekārtām, programmatūras izstrādi un datu centriem saistīti risinājumi, tomēr to pieprasījums arī strauji pieaug.

Ārpakalpojumu izmaksas uzņēmumiem, kuri izvēlējušies tos nodot citiem, ir salīdzinoši nelielas – 93% no aptaujātajiem norāda, ka mēnesī tās sastāda summu līdz 1000 eiro.

Runājot par ieguvumiem, izmantojot ārpakalpojumus, Tet skaidro, ka tie ne tikai samazina ar IT saistītās izmaksas, bet var kļūt par risinājumu neveiksmīgiem kvalificētu darbinieku meklējumiem. Labs ārpakalpojuma sniedzējs varēs nodrošināt atbalstu tieši tad, kad tas nepieciešams, nosedzot arī potenciālos noslodzes pīķus. Ne mazāk būtiski, ka tādējādi iespējams nodrošināt uzņēmumam pieeju jaunākajām zināšanām un drošības risinājumiem nozarē.

Tomēr pirms lēmuma nodot kādu no IT funkcijām ārpakalpojumā nepieciešams skaidri noteikt uzņēmuma vajadzības un mērķus. D. Ņikitins uzsver, ka nekad ārpakalpojumā nevajadzētu nodot savas biznesa pamata kompetences, savukārt dažādu IT pakalpojumu uzticēšana ārpakalpojumu sniedzējiem MVU varētu būt pat vēlama. Turklāt attiecīgo pakalpojumu izvēle būtu apsverama arī lielākiem uzņēmumiem. Tet eksperts atzīmē, ka pat tādas lielās tehnoloģiju kompānijas kā IBM, Amazon, GE, Google, Microsoft dažādas savas funkcijas ir nodevušas citiem sadarbības partneriem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!