Tet optiskā interneta tīkla attīstībā pērn investējis teju 7 miljonus eiro

Tet optiskā interneta tīkla attīstībā pērn investējis teju 7 miljonus eiro

Tehnoloģiju uzņēmums Tet pērn veicis būtiskas investīcijas optiskā interneta tīkla attīstībā. Paplašinot tā pieejamību galvaspilsētā un reģionos, optiskā interneta pieslēgumi izbūvēti vairāk nekā 7000 jaunās adresēs, kopējām investīcijām šajā projektā sasniedzot 6,9 miljonus eiro. 

Uzņēmums informē, ka gada laikā par 7,5% pieaugusi datu plūsma interneta tīklā, kā arī būtiski uzlabota tā aizsardzība pret DDoS jeb piekļuves atteices uzbrukumiem. Modernizējot interneta tīklu, vērā ņemta programmatūras un iekārtu ilgtspēja, tā nodrošinot stabilu pakalpojuma kvalitāti ilgtermiņā.

No 6,9 miljonu eiro investīcijām lielākā daļa jeb 4,3 miljoni eiro ieguldīti GPON optiskā tīkla, kas ir tehnoloģiski un finansiāli efektīvākā plašu optisko tīklu tehnoloģija, attīstībai.

Tet optiskais internets 2023. gada nogalē bija pieejams vairāk nekā 553 000 adresēs visā Latvijā.

Attiecīgi gada laikā par 7,5% pieaugusi arī kopējā Tet interneta tīkla plūsma.

Tet galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins atklāj, ka pēdējo 15 gadu laikā uzņēmums optiskā tīkla attīstībā ieguldījis vairāk nekā 66 miljonus eiro. Viņš norāda, ka šogad būtisks fokuss likts arī uz ilgtspējas un drošības jautājumiem. Pabeidzot interneta tīkla modernizāciju, kas nodrošina datu pārraidi starp vairākiem tīkla mezgliem, izmantotas jaunākās paaudzes iekārtas un programmatūra, nodrošinot stabilu pakalpojumu kvalitāti nākamos desmit gadus.

Tāpat pērn būtiski uzlabota Tet tīkla aizsardzība pret DDoS uzbrukumiem, investējot vairāk nekā pusmiljonu eiro esošās DDoS aizsardzības sistēmas uzlabošanā un kapacitātes palielināšanā. Vēl papildus 350 tūkstoši investēti lietojumu un interneta lapu aizsardzībai, kopējām investīcijām tīkla aizsardzībā sasniedzot gandrīz miljonu eiro.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!