Īlons Masks pirmo reizi nodemonstrējis vispasaules interneta spējas

Īlons Masks pirmo reizi nodemonstrējis vispasaules interneta spējas

Kompānijas “SpaceX” radītājs un izpilddirektors Īlons Masks (Elon Musk) plašāk pazīstams kā elektromobiļu markas “Tesla” virzītājs tirgū, līdztekus mainot arī visu auto industriju. Taču tieši iekš SpaceX Masks rada vienu no šī brīža apjomīgākajiem projektiem – kosmosā bāzētu interneta sistēmu “Starlink”. Vakar, 22. oktobrī, Masks nodemonstrējis nākotnes interneta spējas, veicot pirmo ierakstu savā Twitter kontā.

Interneta sistēmas “Starlink” darbību nodrošina Zemes orbītā esošie satelīti. Plānots, ka ar Starlink palīdzību ne tik tālā nākotnē varētu ar ātru, stabilu un uzticamu internetu nodrošināt tā patērētājus visā pasaulē, ieskaitot tos, kas dzīvo nomaļās vietās vai tur, kur esošie interneta pakalpojumi ir pārāk dārgi un ne tik uzticami. Ar pašreizējo satelītu palīdzību, kas nogādāti orbītā, Maskam 22. oktobrī izdevās nodemonstrēt Starlink spējas, ar nākotnes interneta palīdzību ierakstot Twitter ziņu: “Oho, izdevās!” (Whoa, it worked!). Pēc tam piebilzdams, ka ieraksts veikts, izmantojot kosmosā bāzēto Starlink interneta sistēmu.

Šomēnes SpaceX paziņoja par nodomu orbītā izvietot vēl 30 000 Starlink satelītu papildus iepriekš plānotajiem 12 000. Uzņēmums veic nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai apmierinātu ļoti lielo pieprasījumu, norādot, ka satelītu tīklam ir jāaug, lai uzticami apkalpotu visus potenciālos klientus.

SpaceX arī norādījis, ka kopumā satelītu palaišanai kosmosā būs nepieciešami vismaz 24 piegājieni, lai nodrošinātu kvalitatīvu interneta pārklājumu visā pasaulē.

Šogad satelītu palaišanai kosmosā plānoti divi līdz seši piegājieni. 

Jāpiebilst, ka šī gada maijā SpaceX nosūtīja savus pirmos 60 operatīvos satelītus pēc pāris prototipu palaišanas pagājušajā gadā. Satelīti darbojas tandēmā ar zemes stacijām, kas uztver un pārveido signālu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!