50 labākie startapi saņems finansējumu viedākas darbavietas izveidē

50 labākie startapi saņems finansējumu viedākas darbavietas izveidē

Latvijas akselerācijas fonds Overkill Ventures tika atklāts šīgada 13. jūnijā. Fonds investīcijas primāri veiks Centrālās, Austrumeiropas, kā arī Latvijas uzņēmumos, kuru darbības joma ir darba efektivitāte un automatizācija. 

Pēc Overkill Ventures sniegtās informācijas - tas kopā ar partneriem Lattelecom un Skandināvijā vadošo akseleratoru Accelerace trīs gadu laikā plāno atbalstīt kopumā 50 jaunuzņēmumus, katram no tiem piešķirot 40 tūkstošus eiro. Šis finansējums paredzēts uzņēmuma izveidei, konsultācijām, produkta un saimnieciskā modeļa izstrādei. Vienlaikus startapi tiks uzņemti trīs mēnešu akselerācijas programmā. Programmas ietvaros ar tiem strādās Overkill Ventures vadības komanda, palīdzot startapu attīstības un investoru piesaistes veicināšanā. Tāpat akslerācijas programma paredz pieredzējušu uzņēmēju, investoru, dažādu industriju pārstāvju iesaisti. Labākie 10 līdz 15 jaunuzņēmumi saņems papildus līdz 250 tūkstošiem eiro, kas tiks novirzīti startapa tālākai izaugsmei, produkta un saimnieciskā modeļa attīstībai.

Finansējums jaunuzņēmumiem tiks novirzīts uz vienu atsevišķu jomu, kas mūsdienās uzņēmumu darbībai, attīstībai, panākumu gūšanai bieži vien ir izšķiroša – viedajām tehnoloģijām darba vietā. Piemēram, tādām tehnoloģijām kā mākslīgais intelekts, mašīnmācīšanas, lietu internets, blokķēde, virtuālā realitāte un citām.

Jāpiebilst, ka pirmā akselerācijas programma tiks uzsākta augustā. Līdz šim kopumā savu dalību pieteikuši vairāki simti jaunuzņēmumu, kuru starpā rīt sīva cīņa par vietu akselerācijas programmā. 

Overkill Ventures kopā ar diviem citiem fondiem – Buildit Latvia un Komercializācijas Reaktora fonds - ir akselerācijas fondu pārvaldnieki, kuru mērķis ir palīdzēt ar finansējumu inovatīviem, uz izaugsmi vērstiem startapiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!