Zināmi Latvijā izcilākie jaunuzņēmumi

Zināmi Latvijā izcilākie jaunuzņēmumi

Aizvadītās nedēļas piektdienā, 8. septembrī, Startup dienas ietvaros pirmo reizi tika pasniegtas balvas labākajiem Latvijas jaunuzņēmumiem astoņās kategorijās. Septiņās kategorijās uzvarētāju noteica Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas Startin.LV izveidota žūrija, bet astotajā – “Kopienas izvēle”-  favorīts tika izvēlēts sabiedrības balsojumā. 

Septiņās kategorijās, kur balsojumu noteica žūrija, par uzvarētājiem atzīti šādi jaunuzņēmumi:

  • Kategorija “Straujākais izrāviens” (“Breakthrough”) – Naco Technologies. Uzņēmums izstrādā nano pārklājumu un citus jaunus materiālus zaļā ūdeņraža ražošanai.
  • Kategorija “Jaunpienācējs” (“Newcomer”) – Swotzy. Uzņēmums ir izveidojis asistentu e-komercijas uzņēmumiem, kas palīdz gudrāk organizēt preču piegādi.
  • Kategorija “Labākais izaugsmes stadijas jaunuzņēmums” (“Scaleup”) – Giraffe360. Jaunuzņēmums izstrādājis mākslīgajā intelektā balstītu video un foto uzņemšanas kameru nekustamo īpašumu nozarei.
  • Kategorija “Jaunuzņēmums, kas rada lielāko sociālo ietekmi” (“Impact”) – Cellbox Labs. Komanda veido orgānus uz čipa, ko var izmantot, lai precīzi pielāgotu zāles katram pacientam un testētu medikamentus bez dzīvnieku iesaistes.
  • Kategorija “Labākais iekārtu tehnoloģiju jaunuzņēmums” (“Hardware”) – Aerones. Pasaules līderis vēja turbīnu apkopē, piedāvā robotizētu remonta un uzturēšanas sistēmu.
  • Kategorija “Labākais programmatūras jaunuzņēmums” (“Software”) – Web Scraper. Interneta “skrāpēšanas” paplašinājums, kas darbojas bez programmatūras, un tā izmantošanai nav nepieciešamas programmēšanas zināšanas.
  • Kategorija “Dibinātājs-iedvesma” (“Founder-Hero”) – Artis Kehris, Printify līdzdibinātājs.

Uzvarētāja noteikšanai astotajā kategorijā tika dots vārds jebkuram interesentam, jo notika balsojums Jaunuzņēmumu balvas mājas lapā internetā. Cīņa līdz pēdējai minūtei norisinājās starp trim startapiem – BirgerMind, PrintyMed un Giraffe360, taču beigās uzvaras laurus izdevās noplūkt BirgerMind.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka apbalvotie uzņēmumi ir spilgts piemērs tam, ka latviešiem netrūkst ambīciju mainīt Latviju. Jaunuzņēmumu idejas maina to, kā darbojas nozares un attīstās inovācijas. Viņaprāt, Latvijai ir nepieciešamas ekonomikas pārmaiņas, un jaunuzņēmumiem ir jābūt daļai no tām. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!