Latvijas pilsētās notiek gatavošanās bezpilota elektrisko autobusu testiem

Latvijas pilsētās notiek gatavošanās bezpilota elektrisko autobusu testiem

Bezpilota transportlīdzekļi ir viens no nākotnes transporta jomas attīstības scenārijiem, kura īstenošana pēdējos gados noritējusi sevišķi strauji. To pierāda, piemēram, aktīvā bezpilota transporta pilnveide un testa braucieni, īpaši koncentrējoties uz pārmaiņām sabiedriskā transporta vadīšanā. Savas ugunskristības jau piedzīvojis pirmais pašbraucošais tramvajs, savukārt, Latvijā notiek aktīva gatavošanās bezpilota autobusu ieviešanai.

Jau šī gada pavasarī un vasarā divās Latvijas pilsētās – Aizkrauklē un Jelgavā – tiks sperts plats solis pretī sabiedriskā transporta attīstībai. Projekta Sohjoa Baltic ietvaros vairāku nedēļu garumā tiks veikti bezpilota elektrisko autobusu testa braucieni. Pašbraucošie autobusi maršrutus veiks pilnīgi patstāvīgi. Apkārtējās vides uztveršanai tie būs aprīkoti ar dažādiem sensoriem, kas vajadzīgajā brīdī dos signālus, piemēram, situācijā, kad priekšā atrodas šķērslis un nepieciešams bremzēt vai apstāties pilnībā.

Runājot par galvenajiem projekta Sohjoa Baltic ieguvumiem, Zemgales Plānošanas reģiona pārstāvis Aigars Ieviņš norādījis, ka -

projekts palīdzēs apzināt, kā arī praktiski pārbaudīt bezpilota sabiedriskā transporta priekšrocības un izpētīt to iespējamo integrāciju pilsētvidē ne tik tālā nākotnē.

Lai pašvaldības varētu rūpīgāk izvērtēt šādu transportlīdzekļu nepieciešamību un iespējamās izmaksas, projekta ietvaros arī paredzēts izstrādāt vairākus modeļus. Tie piedāvās dažādus aprēķinus un iespējas, kā izdevīgākajā un efektīvākajā veidā pašbraucošos autobusus iekļaut pilsētas satiksmes plūsmā. Tāpat projekts palīdzēs saprast dažādu juridisko jautājumu risināšanu un sinhronizēšanu ar citām Eiropas Savienības valstīm.

Jāpiebilst, ka projekta kopējās izmaksas mērāmas 3,8 miljonos eiro, no kuriem lielāko daļu jeb 2,8 miljonus palīdz finansēt INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!