Kanāda un Latvija varētu izveidot partnerību aizsardzības tehnoloģiju jomā

Kanāda un Latvija varētu izveidot partnerību aizsardzības tehnoloģiju jomā

Latvija sevi ir pierādījusi daudzās ar tehnoloģijām saistītās nozarēs, tostarp aizsardzības jomā. To pamanījusi arī Kanāda, kas izrādījusi interesi sadarbībai aizsardzības tehnoloģiju jomā. Aizvadītās nedēļas nogalē tehnoloģiju un inovāciju uzņēmumā LMT viesojās Kanādas vēstnieks Latvijā Braiens Svorks un Kanādas militārais atašejs Latvijā pulkvedis Roberts Fosters. Uzņēmums informē, ka vizītes laikā pārrunāti LMT sasniegumi 5G testa vidē, NATO 5G izpētes projektos, kā arī padziļinātas sadarbības iespējas starp Kanādu un LMT.

Braiens Svorks norāda, ka Kanāda un Latvija cieši sadarbojas visos drošības aspektos. Viņaprāt, Latvija ir uzticams un aizsargāt spējīgs partneris. Svorks uzskata, ka NATO sabiedroto savstarpējā sadarbība inovatīvu tehnoloģiju izstrādē uzlabo Kanādas spējas mazināt jaunus draudus un pielāgoties pieaugušajām drošības vajadzībām. Savukārt industrijas partneri sniedz būtisku ieguldījumu zināšanu un tehnoloģiju attīstībā, un šiem uzņēmumiem ir izšķiroša nozīme valsts aizsardzības spēju nodrošināšanā un drošības inovāciju radīšanā. 

Savukārt LMT prezidents Juris Binde uzsver, ka 5G datu pārraides tīkls un tajā balstītie risinājumi sniedz iespēju jaunākās sakaru tehnoloģijas izmantot ne tikai civilām, bet arī militārām vajadzībām, un pie šo risinājumu izstrādes ikdienā LMT aktīvi strādā. Dalība dažādos nacionālas nozīmes un starptautiskos projektos ļauj uzņēmumam kopā ar partneriem radīt risinājumus, kas var nākotnē palīdzēt uzlabot ne tikai Latvijas, bet arī starptautisko drošību. 5G balstītie tehnoloģiskie risinājumi, kas var būt autonomi un ļauj veikt virkni operāciju attālināti, praktiski ļauj ietaupīt ikvienas valsts resursus, kas šobrīd ir īpaši būtiski. 

Jāpiezīmē, ka 2020. gadā Ādažu bāzē ar aktīvu LMT līdzdalību tika atklāta ne vien Latvijā, bet visā Eiropā pirmā 5G testa vide, radot ekosistēmu jaunās paaudzes militāro bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai. Četru gadu laikā tajā notikuši vairāki aizsardzības risinājumu testi, kā arī NATO līmeņa mācības.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!