Latvijā radīta vieta, kur varēs izmēģināt prasmes dronu lidināšanā

Latvijā radīta vieta, kur varēs izmēģināt prasmes dronu lidināšanā

Jau šobrīd visus dronu īpašniekus un pilotus skar Satiksmes ministrijas izstrādātais projekts ar virkni prasību - apdrošināt konkrēto lidmobili, īpašas atļaujas saņemšana, pilota eksāmena nokārtošana un citus noteikumus, kuru mērķis, galvenokārt, ir drošības palielināšana. Tomēr par dronu pilotu jau neviens nepiedzimst, un prasmes vadīt šo lidmobili nepieciešams attīstīt. Šādu iespēju piedāvās Ķekavas novadā esošais Dronu poligons.

Ķekavas novada pašvaldība ar mērķi atbalstīt jauno tehnoloģisko inovāciju un tehnisko jaunradi šogad Baložos palīdzējusi tapt teritorijai, kas savu aktualitāti un noslodzi, domājams, saglabās vēl labu brīdi – Dronu poligonu. Patiešām, Dronu poligons nestāv tukšs – tajā aizvadītājā nedēļā notika pirmie lidojumi, kurus īstenoja uzņēmums “SPH Engineering”. Tika demonstrēta kompānijas izstrādātā dronu vadības tehnoloģija “UgCS”. Šobrīd poligonā ar risinājumu, kas apvieno dronu un zemes zondēšanas radaru un minēto "UgCS", tiek apmācīti ārzemju kolēģi. Tieši sadarbībā ar šo uzņēmumu vēlāk plānots Dronu poligonu attīstīt krietni plašākā virzienā.

Par sadarbības plāniem ar SPH Engineering tuvāk pastāstīja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire. Viņa uzsvēra, ka kopdarbā jau tiek sperti pirmie soļi Dronu poligona paplašināšanai.

Nākotnē šī vieta kalpos kā plašs, iespējām bagāts tehniskās jaunrades parks.

Tā būs atbilstoša teritorija, kur ikviens interesents, arī bērni, varēs izmēģināt un attīstīt savas prasmes dronu un citu bezpilota lidaparātu vadīšanā.

SPH Engineering pārdošanas direktors Jānis Ķuze norādīja, ka atbilstoša teritorija dronu testa lidojumiem Latvijā patiešām bija nepieciešama. Tās izveide sekmē ne vien drona pilota prasmju apgūšanu, bet arī veicina efektīvu jauno tehnoloģiju izstrādi, palielinot Latvijas konkurētspēju ārvalstu tirgos. Savukārt, domājot par to, kādas priekšrocības sniegtu tehniskās jaunrades parks, J. Ķuze norādīja uz sadarbības veicināšanu starp uzņēmumiem, organizācijām, speciālistiem, kas spētu sekmēt lidmodelisma, dronu un robotikas nozaru attīstību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!