10. un 11. februārī Parīzē norisinās Mākslīgā intelekta rīcības samits (AI Action Summit), kura mērķis ir diskutēt par MI radītajiem riskiem. Šajā pasākumā piedalās virkne nozares uzņēmumu, amatpersonu un viedokļa līderu. Latviju šajā samitā pārstāv inovāciju vadības uzņēmums Helve un valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde, kuri piedalās diskusijās par MI attīstību, iespējām un riskiem Baltijā.
Ņemot vērā, ka 2. februārī Latvijā stājās spēkā jaunas prasības mākslīgā intelekta risinājumu lietošanai, kas aizliedz noteiktas prakses, dalība samitā ļaus uzņēmumiem labāk pielāgoties jaunajam regulējumam un izstrādāt efektīvākas MI stratēģijas.
Dalība šādā augsta līmeņa samitā ir nozīmīgs solis Latvijas tehnoloģiju nozares attīstībā, jo tā paver iespējas jaunām starptautiskām sadarbībām un investīcijām. Helve līdzdibinātāja Līva Pērkone uzsver, ka piedalīšanās diskusijās palīdzēs pozicionēt Latviju kā nozīmīgu dalībnieku MI tehnoloģiju jomā, vienlaikus veicinot sabiedrības izpratni par MI priekšrocībām un riskiem. Pērkone uzskata, ka
Latvijai ir lielas ambīcijas šajā nozarē, un aktīva dalība šādos pasākumos palīdzēs nostiprināt valsts lomu globālajā MI ekosistēmā.
Latvijas dalība šajā samitā ir īpaši būtiska, jo pēdējā gada laikā noticis nozīmīgs progress MI jomā. Ir izveidota Latvijas Mākslīgā Intelekta Asociācija (MILA), kas veicina pētniecību un atbalsta nozares uzņēmumus. Tāpat Saeimā tiek skatīts Mākslīgā intelekta attīstības likums, kas definēs tiesisko ietvaru sadarbībai starp valsts un privāto sektoru. Samits ir arī laba iespēja dalīties pieredzē ar citām valstīm, mācīties no viņu sasniegumiem un tālāk attīstīt Latvijas MI ekosistēmu.
Jāpiebilst, ka Mākslīgā intelekta rīcības samits pulcē pasaules līderus un tehnoloģiju ekspertus, tostarp Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu, Vācijas kancleru Olafu Šolcu un Kanādas premjerministru Džastinu Trudo. Tāpat pasākumā piedalās pārstāvji no tādiem MI nozarē vadošiem uzņēmumiem kā OpenAI, Microsoft un Google. Klātesoši ir arī ASV un Ķīnas valdību pārstāvji, akcentējot MI saistītos drošības un ģeopolitiskos jautājumus.