Liepājas viedais luksofors par teju 40% samazinājis satiksmes pārkāpumus

Liepājas viedais luksofors par teju 40% samazinājis satiksmes pārkāpumus

Marta beigās Liepājā, Uliha un Robežu ielas krustojumā, oficiāli sāka darboties ar Latvijas Mobilā telefona (LMT) mašīnredzes risinājumu aprīkotā viedā satiksmes kontroles iekārta. Aprēķināts, ka šajā laika periodā tā palīdzējusi samazināt satiksmes pārkāpumus par 40%, kā arī kopumā uzlabojusi satiksmes drošību šajā krustojumā. 

Liepājā uzstādītais viedais luksofors ir pirmais šāda tipa risinājums Latvijā, kas oficiāli iekļauts satiksmes uzraudzības sistēmā un fiksēto informāciju par autovadītājiem, kuri šķērsojuši krustojumu pie sarkanās gaismas, nodod Ceļu satiksmes drošības direkcijas un Pašvaldības policijas datubāzēm, lai pārkāpējiem tiktu piemērots administratīvais sods. Pārkāpumu skaits šajā krustojumā aprīlī un maijā salīdzinājumā ar februāri, martu samazinājies par aptuveni 40%.

Būtiski, ka viedais risinājums testa režīmā minētajā krustojumā darbojas jau kopš 2019. gada rudens.

Taču šopavasar Liepājas pilsēta noslēgusi līgumu ar LMT par risinājuma oficiālu iekļaušanu satiksmes uzraudzības sistēmā, lai uzlabotu satiksmes drošību un novērstu pārkāpumus. Tādējādi Liepāja kļuvusi par pirmo inovatīvu ceļu satiksmes drošības risinājumu lietotāju valstī.

Viedais luksofors spēj veikt dažādas funkcijas: tas atpazīst un klasificē objektus, nosaka to trajektoriju un atrašanās vietu, atpazīst un nolasa pārkāpēju automašīnu numurus, spēj noteikt luksofora signālu. To veido īpaši konfigurēts, ar datorredzes algoritmiem aprīkots mini dators, divas augstas izšķirtspējas videokameras, tīkla aprīkojums, stiprinājumi un LMT izstrādāta programmatūra. 

Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš skaidro, ka Uliha un Robežu ielas krustojums jau ilgstoši bijis gluži kā satiksmes karstais punkts Liepājā, kur, neskatoties uz dažādiem drošības risinājumiem, notika viena avārija pēc otras. Taču viedais luksofors pāris mēnešu laikā ievērojami uzlabojis ceļu satiksmes kultūru pilsētā, ļaujot uz ielas drošāk justies kā gājējiem, tā autobraucējiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!