Motivētākās sievietes bez maksas apgūs programmēšanas pamatus

Motivētākās sievietes bez maksas apgūs programmēšanas pamatus

Stipendiju programma "Girls Make IT Happen" dos iespēju sievietēm apgūt programmēšanas pamatus. Kāpēc šāda programma izveidota, ir vairāki iemesli. Viens no tiem ir aizvien pieaugošais darbaspēka trūkums IT nozarē. Pēc Ekonomikas Ministrijas sniegtās informācijas – līdz 2022. gadam Latvijā trūks ap 16 000 darbinieku IT un inženierzinātnes jomā. Vēl viens iemesls ir dzimumu vienlīdzības palielināšana. Pēc OECD datiem – tikai 1 no 20 sievietēm tiek izskatīta iespēja strādāt IT un inženierzinātņu jomā. Domājams, ka šie ir pietiekoši spēcīgi iemesli, lai aicinātu sievietes pieteikties un pierādīt sevi kā līdzvērtīgas speciālistes, kas papildinātu IT nozares darbinieku rindas Latvijā.

Kā vēstīts stipendiju programmā "Girls Make IT Happen" – pieteikties var sievietes bez vecuma ierobežojuma, kurām programmēšanā nav zināšanu vai arī tās ir minimālas.

No visām kandidātēm tiks atlasītas sešas, kurām būs iespēja bez maksas sešu nedēļu laikā apgūt programmēšanu 985 eiro apmērā.

Studiju ietvaros sievietes apgūs programmēšanas pamatus, GIT Hub lietošanu, programmēšanas valodu C# un Java pamatus, kā arī WEB izstrādi, kas ietver HTML, CSS un JavaScript pamatu apgūšanu. 

"Girls Make IT Happen" vēstnese Eva Johansone uzsver, ka dabas zinātnes un IT ir jomas, kas sniedz neskaitāmas iespējas un potenciālu ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm, kurām atliek vien uzdrošināties.

Jāpiebilst, ka stipendiju programma tapa, pateicoties dalīto pakalpojumu centram Tele2 Shared Service Center, Riga Tech Girls, kā arī Riga Coding School.

Apmācības sāksies 23. jūlijā. Pēc programmas pabeigšanas Riga Coding School dalībniecēm palīdzēs izveidot CV pēc IT darba tirgus prasībām, kā arī organizēs intervijas ar vairāk nekā 40 partneruzņēmumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!