Tehnoloģijas pilsētās varētu samazināt noziedzību pat par 30%

Tehnoloģijas pilsētās varētu samazināt noziedzību pat par 30%

Straujā urbanizācija visā pasaulē rada nopietnus izaicinājumus iedzīvotāju drošībai pilsētās, liekot meklēt inovatīvus risinājumus drošākas pilsētvides veidošanai. Lai nodrošinātu viedpilsētu attīstību,uzlabotu drošību, tehnoloģiju ražotāji strādā ne tikai pie inovatīviem rīkiem un iekārtām, bet arī pie programmatūras risinājumiem, kas visas tehnoloģijas ļauj savienot ērtās, viegli izmantojamās sistēmās.

Viedpilsētas nenoliedzami kļuvušas par mūsdienu tendenci pilsētplānošanas jautājumos – jaudīgs bezvadu tīkls un lietu internets ļauj izveidot visaptverošu pārklājumu un savienojumu, savukārt mākoņpakalpojumi ļauj datus pārraidīt un analizēt reāllaikā. Šīs tehnoloģijas ļauj pilsētās ieviest dažādus inovatīvus risinājumus, kas uzlabo ikviena iedzīvotāja dzīves kvalitāti. Viedpilsētās novērojams, piemēram, ūdens patēriņa samazinājums par 20%, nešķiroto atkritumu daudzuma samazinājums par 10-20% un sabiedriskā transporta pārvietošanās laika samazinājums par 15-20%.

Tāpat dati liecina, ka viedpilsētās ir krietni drošāka dzīves vide.

Tehnoloģijas palīdz samazināt noziedzību par 30-40% un ļauj dienestiem reaģēt uz ārkārtas situācijām pat par 20-30% īsākā laikā, glābjot dzīvības brīžos, kur katra sekunde ir nozīmīga. 

Strauji pieaugot pasaules iedzīvotāju skaitam un turpinoties urbanizācijai, apkarot noziedzību pilsētās tikai ar cilvēkresursu spēkiem paliek aizvien sarežģītāk. Liela daļa video uzraudzības tehnoloģiju un sistēmu ir novecojušas un neefektīvas. Tām aizvien ir daudzi “aklie” punkti, un attēli un video tiek uzņemti pārāk zemā kvalitātē, kas ievērojami kavē noziegumu atrisināšanas gaitu. Uzlabojoties tehnoloģijām, jau tuvākajā nākotnē pilsētās būs iespēja uzstādīt visaptverošas video uzraudzības sistēmas, kas savienotas ar ātru platjoslas internetu un vienotām informācijas pārraides platformām. Tādā veidā iedzīvotāji var justies droši jebkurā pilsētas tumšākajā šķērsielā, jo kameras spēj nodrošināt augstas kvalitātes video, kas reāllaikā pieejams drošības dienestiem, lai reaģētu uz noziegumiem bez jebkādas kavēšanās.

Ne mazāk svarīgs ir arī viedais ielu apgaismojums. LED apgaismojuma sistēmas jau tagad ir izplatītas lielākajās pasaules pilsētās. Tas ir ne tikai lēts, bet arī energoefektīvs risinājums, kas traucē noziegumu veikšanai tumšajā diennakts laikā. LED apgaismojumu var apvienot ērti pārvaldāmās sistēmās. Apvienojot ar dažādiem sensoriem, tās kalpo ne tikai kā gaismas avots, bet ļauj izsekot, piemēram, gaisa piesārņojuma līmenim, satiksmei vai pat seismiskajai aktivitātei pilsētā.

Tāpat jau šobrīd pieejami risinājumi, kas ļauj LED apgaismojuma sistēmas savienot ar video novērošanas tīkliem, tādā veidā radot integrētu drošības tīklu viedpilsētā.

Huawei Technologies Latvia komunikācijas vadītāja Inese Šuļžanoka, stāsta, ka, domājot par drošību pilsētās, Huawei ir izstrādājis atvērtu viedās pilsētas platformu. Tajā izmantots mākoņrisinājums, kas centralizē viedpilsētas tehnoloģiju sistēmas izveidi, ļauj dalīties ar datiem gan starp dažādiem rīkiem, gan pārraugošajām institūcijām. Lielie dati un lietu internets platformas ietvaros ievāc un reāllaikā apstrādā milzīgo pilsētvidē pieejamo datu apjomu, izmantojot tos uzlabojumu veikšanai tādā ātrumā kā cilvēka prāts to nekad nespētu izdarīt. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!