Viedo pilsētu attīstībā šobrīd modē transporta un mobilitātes risinājumi

Viedo pilsētu attīstībā šobrīd modē transporta un mobilitātes risinājumi

Kļūt par digitālu un viedu valsti ir viens no daudzu valstu mērķiem un attīstības virzieniem mūsdienās. Viedvalsts tēma plaši tika apskatīta arī aizvadītājā tehnoloģiju kongresā “Mobile World Congress 2019”, kur varēja iepazīties ar tehnoloģiju milžu vīzijām un piedāvājumiem šādas valsts tapšanai.

Pasākumā “Mobile World Congress 2019”, kurā piedalījās arī pašmāju mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT), viena no galvenajām tēmām ietvēra viedvalsts jēdzienu. Pasaulē lielākie tehnoloģiju uzņēmumi dalījās savā redzējumā par to, kā jāizskatās un jāfunkcionē gudrai, uz digitālo attīstību valstij un pilsētai, ņemot par piemēru jau praktiski ieviestus risinājumus atsevišķās pilsētās.

Amerikāņu tehnoloģiju uzņēmums Intel, ceļu līdz nākotnes valsts ideālam – viedvalstij – iezīmēja ar vairāku risinājumu palīdzību, kas ietver tādas gudrās tehnoloģijas kā mākslīgais intelekts. mākoņrisinājumi un 5G. Apvienojot to sniegtās iespējas, Intel plāno būtiski attīstīt un pilnveidot tādas nozīmīgas nozares pilsētā kā transports un loģistika.

Pilsētas nedaudz citādākā jomā plāno attīstīt japāņu telekomunikāciju nozares līderis NTT, kurš piedāvā pilsētām kļūt viedām, pārdomātām un ērtām, izmantojot risinājumu publiskajai drošībai un mobilitātei. Šis ir viens no gudro pilsētu risinājumiem, kurš jau arī praktiski integrējies pilsētas kustībā, sniedzot tās vadībai un iedzīvotājiem būtiskas priekšrocības. Konkrētāk, NTT tehnoloģiju kongresā dalījās ar risinājumu, kas radīts, balstoties uz Lasvegasas dzīves ritmu, ieviešot tajā risinājumu, kas tiešsaistē ļauj sekot līdzi tam, kā pārvietojas cilvēki.

Zinot šo informāciju, iespējams nodrošināt precīzāku un pārdomātāku transporta sistēmu un izvairīties no sastrēgumu veidošanās.

Šis rīks ir īpaši noderīgs situācijās, kad tiek rīkoti liela mēroga pasākumi un nepieciešams plānot un prognozēt cilvēku plūsmu.

Liela daļa no uzņēmumu piedāvātajiem risinājumiem ietver mobilitāti un viedāku transporta sistēmu izveidi. Arī LMT šajā jomā neatpaliek, piedāvājot no citiem atšķirīgus risinājumus. LMT mobilāku ikdienu pašlaik saista ar dronu pielietošanu, kā arī lietu interneta sensoru risinājumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!