Zināms, kurās nozarēs pērn reģistrēts lielākais jauno uzņēmumu skaits

Zināms, kurās nozarēs pērn reģistrēts lielākais jauno uzņēmumu skaits

BiSMART partnera Lursoft apkopotie dati apliecina, ka 2022. gads Latvijā reģistrēto uzņēmumu skaita ziņā nebija iepriecinošs. Pērn septīto gadu pēc kārtas turpināja sarukt uzņēmumu skaits, likvidēto skaitam pārsniedzot jaunreģistrēto, sasniedzot zemāko atzīmi kopš 2004. gada. Vienlaikus ir arī nozares, kurām 2022. gadā veicies labi un kurās Lursoft fiksēja uzņēmumu skaita pieaugumu. 

Lursoft apkopotie dati atklāj, ka visvairāk jauno uzņēmumu reģistrēts sauszemes un cauruļvadu transporta nozarē - 1143. Tas ir teju divas reizes vairāk par 2021. gadā fiksēto, kad šajā nozarē reģistrēja 582 jaunus uzņēmumus. Vienlaikus 2022. gada beigās sauszemes un cauruļvadu transporta nozarē kopumā bija reģistrēti 7520 uzņēmumi. 

Starp nozarēm, kurās pērn fiksēts lielākais jaunreģistrēto uzņēmumu skaits, jāmin arī mazumtirdzniecība (izņemot automobiļus un motociklus), kurai pievienojušies 799 jauni uzņēmumi. Nozarē, kas saistīta ar operācijām ar nekustamo īpašumu - 474, vairumtirdzniecībā (izņemot automobiļus un motociklus) - 407. Savukārt datorprogrammēšanas, konsultēšanas un ar to saistītās nozarēs pērn reģistrēti 397 jauni uzņēmumi.

Lursoft dati apliecina, ka pie nozarēm, kurās pērn pieauga jaunreģistrēto uzņēmumu skaits, pieskaitāma arī elektroenerģija, gāzes un stiltumapgāde, gaisa kondicionēšana. 

Skaidrojot šos datus, Lursoft valdes locekle Daiga Kiopa norāda, ka tik straujš jaunreģistrēto uzņēmumu skaita pieaugums elektroenerģijas, gāzes apgādes, siltumapgādes un gaisa kondicionēšanas nozarē lielā mērā skaidrojams ar to, ka pērn energokrīzes apstākļu ietekmē uzņēmumu, pašvaldību, kā arī mājsaimniecību segmentā būtiski pieauga pieprasījums pēc saules paneļiem, zemes siltumsūkņu, granulu apkures katliem u.c. apkures risinājumiem. Novērojot pieprasījumu pēc tiem, gan šo iekārtu piegādātāji, gan uzstādītāji steidza veidot jaunus uzņēmumus, kas var nodrošināt šādus pakalpojumus. 

Savukārt nozares, kurās 2022. gadā samazinājies jaunreģistrēto uzņēmumu skaitu, ir apsardzes pakalpojumi un izmeklēšana, ēdināšana, tirdzniecība. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!