Drošības riski mobilo aplikāciju laikmetā

Drošības riski mobilo aplikāciju laikmetā

Kā viens no riskiem, kas apdraud lietotāja datus, ir pieeja GPS atrašanās vietai. GPS atrašanās vietai piemīt īpaši sensitīvi dati, kā piemēram, dati par lietotāja ikdienas maršrutiem, visām uzturēšanās vietām. Šos datus var izmantot, piemēram, krāpnieki, izkrāpjot uzņēmuma naudu.

Risks, kuram pakļauti diezgan daudz mobilo aplikāciju lietotāju, ir izsekošanas risks. Kādā pētījumā iegūtie dati liecina, ka aptuveni 75% jeb 225 no kopumā 300 aplikācijām izmanto trekerus jeb izseko mobilo ierīču lietotāju darbības. Pie šīm lietotnēm pieskaitāmas tādas plašāk pazīstamas aplikācijas kā Skype, Twitter, Spotify un citas.

Nopietns risks, kas apdraud lietotāja datu drošību, ir tas, ka lietotāja datus var iegūt arī citas personas, kas nav saistītas ar konkrēto aplikāciju. Pastāv iespēja, ka lietotāja dati tiks nosūti citiem ar mērķi tos izmantot mārketingā vai reklāmas nolūkos.

Vēl viens risks saistās ar to, ka bieži vien no lietotāja tiek prasīta piekrišana par tādu datu izmantošanu, kuri šķietami nav nepieciešami aplikācijas darbībā. Kā piemēru var minēt dažādas foto apstrādes lietotnes, kas, lai varētu tikt instalētas, pieprasa lietotāja atrašanās vietas datus. Domājams, ka foto apstrādes lietotnes darbībai šādi dati nav nepieciešami, bet zināmu iemeslu dēļ tos tomēr pieprasa, kas atkal rada nopietnu apdraudējumu lietotāja datiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!